Qualcomm FastConnect 7900: Przyszłość łączności mobilnej ze sztuczną inteligencją

Nowy układ FastConnect 7900 od Qualcomm to znacznie więcej niż tylko kolejny krok w rozwoju łączności mobilnej. To przełomowe rozwiązanie, które łączy w sobie zaawansowane technologie, sztuczną inteligencję i innowacyjne funkcje, otwierając drzwi dla nowych doświadczeń użytkowników.

graf. Qualcomm

FastConnect 7900 korzysta z technologii Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4 i Ultra Wideband (UWB), co sprawia, że jest gotowy na obsługę różnorodnych zastosowań - od śledzenia obiektów po precyzyjną nawigację wewnątrz pomieszczeń. Jednak to, co naprawdę wyróżnia ten układ, to wykorzystanie sztucznej inteligencji na urządzeniu.

graf. Qualcomm

Dzięki wyszkolonym modelom AI, FastConnect 7900 klasyfikuje, optymalizuje jakość usług i ustala priorytety dla różnych rodzajów danych. Bez względu czy to strumieniowe przesyłanie wideo, audio, tekst, czy gry, platforma dynamicznie dostosowuje się do potrzeb, optymalizując parametry w czasie rzeczywistym.

graf. Qualcomm

Warto zauważyć, że układ jest przygotowany na zastosowanie w nowych urządzeniach audio o niskim poborze mocy, wykorzystujące Bluetooth LE Audio. Oferuje obsługę Bluetooth 5.4, przestrzennego dźwięku, ANT+ oraz pakietu Snapdragon Sound Technology Suite. Obejmuje pełne wsparcie dla rodziny kodeków dźwiękowych Qualcomm aptX, w tym Qualcomm aptX Adaptive, Qualcomm aptX Voice oraz Qualcomm aptX Lossless. To kompleksowe podejście do łączności mobilnej w audio, które uwzględnia różnorodne potrzeby użytkowników.

graf. Qualcomm

Javier del Prado, wiceprezes Qualcomm, podkreśla, że ​​FastConnect 7900 to "technologiczne osiągnięcie, wykorzystujące sztuczną inteligencję do podniesienia poprzeczki i zapewnienia wiodących możliwości Wi-Fi 7 i Bluetooth". Nowa era łączności mobilnej rozpoczyna się w drugiej połowie 2024 roku, kiedy spodziewana jest premiera FastConnect 7900, wspierana entuzjastycznie przez czołowych producentów urządzeń mobilnych.

więcej informacji na stronie Qualcomm >>>

 

Rankingi

Baza wiedzy

Video

Watch the video