Najlepsze zestawy stereo do 10 000 zł według sklep.RMS.pl: Polk Audio RTiA5 i Cambridge Audio CXA61

Zestawy stereo, które sprawią, że muzyka w Twoich własnych czterech ścianach zabrzmi, jakbyś słuchał jej na żywo w sali koncertowej.

Fundamentem każdego systemu audio jest wzmacniacz oraz zestaw głośników, bo w kwestii jakości brzmienia są to elementy decydujące. Zdajemy sobie sprawę, że wybór doskonałej jakości zestawu stereo nie należy do najłatwiejszych, szczególnie dla osób początkujących w świecie audio. Idąc tym tropem, postanowiliśmy stworzyć sześcioczęściowy cykl artykułów, aby zapoznać Was z naszymi ulubionymi zestawami stereo do 10 tys. zł.

 

Polk Audio RTiA5 kolumny podłogowe + Cambridge Audio CXA61 wzmacniacz zintegrowany >>

cena: ~ 8000 zł.

 

Kolumny podłogowe w kolorze czerni lub wiśni, w połączeniu ze srebrnym wzmacniaczem to rozwiązanie do salonu tradycyjnego, o eleganckim wyrazie. Za sprawą duetu RTI A5 i CXA61, będziecie mogli wypełnić go muzyką, którą będziecie czuć tak, jakbyście byli w samym centrum koncertu.

 

 

Dwu i pół drożne podłogówki od Polk Audio posiadają obudowy wykonane z MDF, pokryte naturalnym fornirem, co powinno ucieszyć zwolenników naturalnych rozwiązań. Przetworniki wykonano w opatentowanej technologii Polk - Dynamic Balance Cone, która ma na celu minimalizację zniekształceń i rezonansów. Co więcej, zastosowano w nich specjalnie opracowany system bas reflex o nazwie Power Port PLUS. Jest on oparty o trzy tunele rezonansowe, zapewniające optymalne strojenie niskich tonów, dzięki czemu bas z nich jest energiczny i głęboki, a turbulencje powietrza zredukowane do minimum. Kolumny proponują czysty, rozdzielczy i zrównoważony dźwięk w całym paśmie przetwarzania, niepopadający w skrajności. Wysoka skuteczność Polków sprawia, że są łatwe do wysterowania przez większość wzmacniaczy.

 

Polki w połączeniu ze wzmacniaczem CXA61, którego brzmienie jest świeże, wyraziste, pełne energii tworzą świetny zestaw dla fanów muzyki klasycznej, jazzu i bluesa. Każda nuta dociera do uszu w sposób naturalny i płynny, nie tracą żadnego detalu. Wzmacniacz zapewnia 60W przy ośmiu omah na kanał i wzmocnienie w klasie AB. Wyposażony jest w przetwornik cyfrowo-analogowy firmy ESS. Ma również cztery wejścia liniowe dla źródeł analogowych i wyjście z przedwzmacniacza do połączenia opcjonalnej końcówki mocy. Z kolei wbudowany moduł Bluetooth obsługuje kodek aptX HD zapewniając wysokiej jakości połączenie bezprzewodowe.

 

O ile w pomieszczeniach od 15 do 25m2 ten zestaw sprawdzi się wyśmienicie, o tyle w większych może pojawić się niedobór niskich tonów. Z tego względu, gdy w Waszej muzyce ważną rolę odgrywa solidna mocna podstawa basowa, proponujemy wymianę kolumn na Polk RTiA7 które przy wszystkich plusach RTI A5 dodatkowo sprawią że uzyskacie dużą ilość niskich tonów oraz mocy lub Polk Audio TSx440T, jednak te kolumny dadzą mniej precyzyjne brzmienie w zakresie góry i średnicy pasma, ale za to dużo większą ilość niskich tonów, która zagra korzystniej pod tym względem w większych pomieszczeniach i będzie świetnym wyborem dla zwolenników muzyki pop, hip-hop i elektronicznej.

  

Zapraszamy również do obejrzenia powyższego artykułu w formie wideo: