Najlepsze słuchawki dokanałowe na rok 2014 wg. What HiFI


Redakcja What HiFi przeanalizowała i zestawiła najlepsze propozycje słuchawek dokanałowych na rok 2014. Ranking tworzą różne modele, od tych "tanich jak barszcz" aż po te najdroższe, ale zawsze najlepsze w swoim przedziale cenowym.  


Rynek słuchawek gwałtownie rozrósł się na przełomie ostatnich, napędzany najpierw przez iPod'y, a później przez kolejne generacje smartfonów jako przenośnych odtwarzaczy muzycznych. Przenośne słuchawki dokanałowe są kompaktowe i odznaczają się bardzo dobrą izolacją od zakłóceń hałasów z zewnątrz – oczywiście o tyle, o ile są dobrze dopasowane do ucha. Spora część tych produktów oferuje mikrofon i przyciski sterujące smartfonem, wbudowane w kabel sygnałowy.
W zestawienie What HiFi znalazły się:
Beyerdynamic DTX 101iE - 289PLN

To słuchawki dokanałowe oferujące dobre tłumienie szumu otoczenia, wysokiej jakości dźwięk i elegancki wygląd. Mocne przetworniki z magnesami neodymowymi zapewniają zdumiewająco dynamiczny dźwięk uwzględniając kompaktową konstrukcję. Zestaw zawiera etui transportowe oraz wkładki dopasowujące w 3 rozmiarach.. Słuchawki są dostępne w kolorach czarnym, różowym, czerwonym i srebrnym.

Beyerdynamic DTX 101iE - 349PLN

Słuchawki dokanałowe z mikrofonem stanowiące połączenie wyszukanego wzornictwa z uderzającą jakością dźwięku, zaprojektowane z myślą o użytkownikach urządzeń iPhone, iPad, iPod Touch, Blackberry, HTC oraz innych wyposażonych w 4-polowe gniazdo 3,5 mm. Słuchawki łączą w sobie doskonały dźwięk najwyższego modelu dokanałowego w ofercie Beyerdynamic DTX 101 iE z mikrofonem. Aby rozpocząć lub zakończyć rozmowę wystarczy nacisnąć jeden przycisk. Zestaw zawiera przejściówkę Skype umożliwiającą podłączenie słuchawek do komputera oraz stylowe etui transportowe.
Shure SE425 - 1186PLN

Posiadają 2 przetworniki (Dual High-Definition MicroDrivers): wysoko i niskotonowy, dzięki czemu uzyskano bardziej dokładne oddawanie szczegółów słuchanej muzyki. Stworzone dla pasjonatów ceniących sobie doskonałe i bezkompromisowe brzmienie w całym paśmie częstotliwości aby móc odkryć na nowo dźwięk z każdego źródła.

Sennheiser iE80 - 1150PLN

Słuchawki IE 80 stanowią połączenie dźwięku stereo hi-fi, wysokiego współczynnika tłumienia hałasu otoczenia oraz znakomitej konstrukcji. Wytrzymałą konstrukcję charakteryzują metalowe wykończenia i solidny, wymienny przewód. Model IE 80 został ponadto wyposażony w unikalną technologię pozwalającą na dopasowanie basu do indywidualnych preferencji.

Grado GR10 - 1500PLN

Oferują poprawiony styl i wykonanie z całkowicie nowych materiałów. Efekt jest oszałamiający. GR10 są bardzo wygodne, zaskakująco lekkie. Dźwięk emitowany przez GR10 jest zdecydowanie lepszy, z większym poczuciem głębi i ostrości.Sennheiser IE 800 - 2979PLN

Parametry urządzenia są niewątpliwie na najwyższym poziomie, do czego od dawna przyzwyczaja nas niemiecki producent. IE 800 zostały wykonane z najlepszej jakości materiałów. Odporna na wszelkie zarysowania ceramika, a także nierdzewna stal gwarantują długą żywotność oraz doskonałą formę słuchawek, bez względu na to jak są traktowane. IE 800 mają niesamowite pasmo przenoszenia na poziomie 5 – 46 500 Hz. Sennheiser umieścił w nich innowacyjne przetworniki Extra Wide Band, które posiadają membranę o średnicy 7 mm. Dzięki temu są najmniejszymi szerokopasmowymi głośnikami na świecie.

AKG K 3003 - 4199PLN

słuchawki dokanałowe sklep rms.pl

Słuchawki referencyjne K 3003 i są owocem wielu dekad doświadczenia w dziedzinie tworzenia rozwiązań technicznych w branży audio oraz rezultatem połączenia wiedzy naukowej specjalistów z AKG z najlepszymi materiałami. Wykonane ze stali nierdzewnej obudowy kapsuł zastosowane w słuchawkach są wyjątkowo wytrzymałe, proste w użyciu a ich dodatkowymi zaletami są ponadczasowy design oraz szybka adaptacja do temperatury ciała użytkownika w pomieszczeniach lub na wolnym powietrzu.
Oprócz wyżej wymienionych w rankingu znalazły się modele słuchawek takich jak: Soundmagic E10 oraz Sony XBA-2iP.

<