Ranking głośników zewnętrznych (outdoor, ogrodowych) - Polk Audio Atrium 4

 
Ranking głośników zewnętrznych
Autor: zespół RMS.pl

Wybierz inny produkt z testu zbiorczego

Pozostałe urządzenia użyte w teście

Producent w głośniku tym zadbał o solidny metalowy uchwyt, który umożliwi nam powieszenie głośnik wedle uznania – pionowo lub poziomo na zwykłych wkrętach w elewacji budynku lub pod dachem. Pochylenie głośnika możemy wówczas regulować, choć zakres regulacji nie jest ani szczególnie szeroki, ani szczególnie czuły. Biała lub czarna – w zależności od wybranej opcji – maskownica również wykonana jest z metalu. Terminale połączeniowe są już znacznie wyższej klasy, niż w ArtSoundzie – bez problemu można podłączyć wtyki bananowe.

Ranking głośników zewnętrznych (outdoor, ogrodowych) - Polk Audio Atrium 4

Muzycznie Atrium 4 to znowu jasna strona grania, szczęśliwie nie aż tak metaliczna i męcząca jak w przypadku ArtSounda. Przy odsłuchu zauważyliśmy drobne zwolnienie rytmu, co wskazuje na ukierunkowanie na spokojniejsze nurty muzyczne. Szczegółowość bez zastrzeżeń. Ostrość udaje się zniwelować wieszając głośnik nieco dalej, po odejściu kilku kroków dźwięki nie są już tak przeszywające.

Po podłączeniu subwoofera Polk Audio Atrium Sub 10 brzmienie wyraźniej. Zrobiło się lżej, niemęcząco, znalazło się miejsce na powietrze. Słychać pełne pasmo, gitara ożyła. Powiedzieć, że subwoofer do głośników ogrodowych jest niezbędny to może zbyt wiele – ale niewątpliwie coś w tym jest. Dobrym sposobem na test jest przetestowanie „salonowych” kolumn na tarasie.

kolumny zewnętrzne

Okazuje się, że w większości przypadków bas niknie momentalnie. To co w małym – oczywiście, w porównaniu do rozmiarów ogrodu – salonie gra dobrze, nie koniecznie zagra w otwartej przestrzeni.

Polk Audio Atrium Sat30

Cena i specyfikacja Polk Audio Atrium 4 w sklep.RMS.pl

Ranking głośników zewnętrznych (outdoor, ogrodowych) - Polk Audio Atrium 4