Najlepsze wzmacniacze stereo w 2021 roku do 4500 zł według Sklep.RMS.pl

Każdy system audio, by cieszyć nas dobrej jakości dźwiękiem, wymaga dobrego wzmacniacza.

System audio jest tak dobry jak jego najsłabsze ogniwo, a wzmacniacz jest ważny, bo przekazuje i wzmacnia dźwięk od źródła do głośników. Poniżej przedstawiamy zestawienie pięciu najlepszych  - naszym zdaniem - wzmacniaczy zintegrowanych do 4500 zł.

 Miejsce 5: Cambridge Audio CXA61

CX to znana seria firmy Cambridge Audio. Firma od początku istnienia posługuje się hasłem ‘Great British Sound’, który to według producenta charakteryzuje się wiernością i czystością przekazu. Model CXA61 nie wyłamuje się z tego stereotypu, co słychać momentalnie. Jego brzmienie jest świeże i wyraziste, a muzyka nie wydaje się być zbiorem suchych informacji - są w niej obecne emocje - chociaż bas mógłby być trochę bardziej zwarty. Minusem jest brak wbudowanego przedwzmacniacza gramofonowego, ale już od 200zł w górę można go nabyć osobno.

Cena i specyfikacja techniczna Cambridge Audio CXA61 w Sklep.RMS.pl

 

 Miejsce 4: Exposure 1010

Exposure to firma z tradycjami, więc model 1010 posiada smak audiofilskiej klasyki. Estetyką przypomina stare, dobre czasy hi-fi, ponieważ jego surowy design łączy się z funkcjonalnością i prostotą obsługi. Jako minus można mu przypisać brak przetwornika cyfrowo analogowego - ale to nie jest wielki problem, bo takowy dobrej klasy możemy już kupić za 500-700 zł. Pomimo tego, możliwości 1010 zdecydowanie was zadziwią. Scena dźwiękowa jest uporządkowana i obszerna, pierwszy plan nie jest ściśnięty, a rozcieńczony większą ilością powietrza. Szczegóły są czytelne, od instrumentów po głosy w chórze – wszystko słyszymy osobno. Urządzenie nadaje brzmieniu energii i sprawia, że dźwięk jest delikatnie ocieplony, a bas wyrównany. Można śmiało powiedzieć, że Exposure 1010 to dobry wzmacniacz, który nie przypomina większości konkurencji ze swojego segmentu cenowego.

Cena i specyfikacja techniczna Exposure 1010 w Sklep.RMS.pl 

 

 Miejsce 3: Cyrus ONE HD

Firma Cyrus od ponad 30 lat produkuje sprzęt hi-fi. Zintegrowany wzmacniacz Cyrus ONE HD gra swobodnie, nie faworyzuje żadnego pasma i nic się w nim nie rozjeżdża – prezentuje muzykę zgodnie z tym, co zostało zarejestrowane na płycie, nie zapędzając się w jej nadmierne ocieplenie. Minusem w przypadku Cyrus ONE HD jest brak pilota - wzmacniaczem steruje się za pomocą aplikacji na smartfonie z wykorzystaniem łączności Bluetooth. Pomimo tego urządzenie jest bogato wyposażone, więc z powodzeniem odnajdzie się w rozbudowanych systemach, a co więcej, spokojnie poradzi sobie z nawet trudnymi do wysterowania głośnikami. Jako jedyny z wymienionych tu wzmacniaczy mierzy impedancję kolumn z jakimi pracuje.

Cena i specyfikacja techniczna Cyrus ONE HD w Sklep.RMS.pl

 

 

 Miejsce 2: NuPrime IDA-8

Mały, ale wariat! IDA-8 to stworzony przez znaną markę NuPrime wzmacniacz analogowy o nowoczesnej konstrukcji – łączący w sobie przedwzmacniacz pracujący w klasie A z końcówką mocy w klasie D. Urządzenie jest melodyjne i buduje ogromną scenę dźwiękową, której szerokość potrafi szczerze zaskoczyć. IDA-8 zdecydowanie zmienia punkt odniesienia dla swojej kategorii cenowej, bo wzmacniacze w tej cenie grają albo ciepło i przyjemnie, albo czysto i energicznie. IDA-8 robi jedno i drugie. IDA-8 jest urządzeniem pod kolumny głośnikowe obsługiwane z poziomu kanapy w większym pomieszczeniu, więc brak w nim wejścia słuchawkowego, co można uznać za minus. Jednak biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny – mało znaczący. IDA-8 to mocne, audiofilskie urządzenie o wielkim sercu do grania, za niewielkie pieniądze.

Cena i specyfikacja techniczna NuPrime IDA-8 w Sklep.RMS.pl

 

 Miejsce 1: Musical Fidelity M2si

Produkty marki Musical Fidelity charakteryzuje świetne zróżnicowanie barw z wysoką klarownością, rozdzielczością i firmową nutką ciepła. Założyciel firmy Antony Michaelson nie był tylko konstruktorem, ale i muzykiem. Nic dziwnego więc, że jego wzmacniacze cenione są na międzynarodowym rynku. W wybranym przez nas przedziale cenowym długo by szukać wzmacniacza, który sprawia, że muzyka zaczyna tętnić życiem na całej linii tak, jak to robi M2si. Gra emocjonalnie, dźwiękiem otwartym i soczystym, bez wyraźnych ograniczeń na skrajach pasma. M2si sprawia, że każdy rodzaj muzyki słucha się dobrze, nic nie męczy. Za tą cenę M2si jest pozycją obowiązkową do rozważenia.

Cena i specyfikacja techniczna Musical Fidelity M2si w Sklep.RMS.pl