Pioneer VSX-LX504

Szukasz odpowiedniego amplitunera kina domowego? To dobry czas na wybór nowego urządzenia, kiedy liderzy rynku szturmem wprowadzają do swojej oferty kolejne nowinki. Tym razem przybliżamy sylwetkę jednej z nowości od Pioneera, czyli VSX-LX504: 9.2-kanałowego amplitunera zaopatrzonego we wszystkie najnowsze i najpopularniejsze rozwiązania.

Na początek mini unboxing: w kartonie oprócz amplitunera znajduje się pilot zdalnego sterowania z odpowiednimi bateriami, instrukcja użytkowania, antena FM, antena AM, mikrofon do kalibracji głośników oraz kabel zasilający. Już przy pierwszym podłączeniu nowego amplitunera warto sprawdzić, czy dostępne są nowe aktualizacje oprogramowania. Warto je śledzić również w późniejszym okresie użytkowania urządzenia. O najważniejszych aktualizacjach wprowadzających najciekawsze zmiany i funkcjonalności często informujemy na łamach rms.pl.

Pioneer VSX-LX504 to amplituner, który sprawdzi się dla osób planujących zestawienie 9.2-kanałowe lub niższe, z możliwością konfiguracji 7.2.2 i opcją wydzielenia drugiej i trzeciej strefy audio. Moc urządzenia mierzona jest na 180W na kanał przy obciążeniu 8 Ohm.

Pioneer VSX-LX504 tylny panel

O wysokie wrażenia brzmieniowe i jak najlepsze dostosowanie do odtwarzania wszelkich efektów dźwiękowych dbają kodeki Dolby Atmos oraz Dolby Surround upmixer, a także DTS:X, oraz DTS Neural:X upmixer. Warto zwrócić uwagę na coraz częściej pojawiający się w amplitunerach kina domowego Dolby Atmos Height Virtualizer, który pozwala imitować efekt uzyskiwany przy użyciu dodatkowych głośników sufitowych bez ich rzeczywistego wykorzystania. Pioneer wyposażył nowy model amplitunera również we własne tryby surround, między innymi Classical, Entertainment Show, Sports czy Advanced Game.

Jakie pliki odtworzymy przy pomocy VSX-LX504? Amplituner wyposażony jest w dwa przetworniki DAC, co jest nieczęstym zabiegiem w przypadku amplitunerów kina domowego w klasie tej klasie cenowej. Pioneer zastosował w nowym LX504 przetworniki AKM AK4450 oraz Texas Instruments PCM5101A, zdolne odtwarzać pliki do 32bit/384kHz. Oprócz tego z powodzeniem możemy odtworzyć pliki DSD 2.8MHz zarówno za pośrednictwem sieci, USB, jak i HDMI.

 

Elektronika do kina domowego w sklep.RMS.pl

 

W kwestii wideo, amplituner Pioneer VSX-LX504 obsługuje oczywiście odtwarzanie obrazu w rozdzielczości do 4K Ultra HD z możliwością upscalingu materiałów z Full HD do 4K. Nie zabrakło również wsparcia HDR10, HLG oraz przestrzeni kolorów BT.2020. Producent zagwarantował także zgodność z Dolby Vision, odtwarzaniem obrazów 3D czy funkcją Deep Colour.

Warto zwrócić uwagę również na to, że Pioneer VSX-LX504 to kolejny amplituner w gamie nowych produktów producenta, który został licencjonowany przez IMAX Enhanced. Oznacza to jego najlepsze przystosowanie do odtwarzania filmów, zarówno w kwestii obrazu, jak i efektów dźwiękowych. Nowy program licencyjny od IMAX weryfikuje urządzenia o najwyższych standardach wyznaczanych wspólnie przez IMAX oraz DTS. Brzmi przekonująco!

Więcej o IMAX Enhanced >>

 

Pioneer VSX-LX504 Imax Enhanced

 

Jak to wszystko połączyć? Tylny panel obfituje w złącza zarówno cyfrowe, jak i analogowe, dające szerokie możliwości konfiguracji skomplikowanych setów kina domowego. Mamy tu między innymi wejścia i wyjścia HDMI z obsługą ARC i eARC, wejście cyfrowe i optyczne, złącze Ethernet i USB, wejście komponentowe i kompozytowe, wejście phono z obsługą gramofonów z wkładką MM oraz wejścia 2xRCA do podłączenia na przykład odtwarzacza CD czy Blu-ray.

Przedni panel jest niezwykle minimalistyczny: wdzięczą się na nim dwa pokrętła odpowiadające kolejno za wybór źródła oraz za zmianę głośności, a także przycisk włączania i wyłączania urządzenia. Reszta przycisków oraz dodatkowe złącza USB, HDMI, słuchawkowe oraz mikrofonowe do kalibracji głośników, umieszczone są pod klapką, dzięki czemu Pioneer zachowuje minimalistyczną stylistykę urządzenia.

 

Pioneer VSX-LX504 przód odsłonięta klapka

 

Pioneer VSX-LX504 oprócz wyjść na drugą strefę audio i video oraz trzecią strefę audio realizowanych za pośrednictwem wyjść HDMI oraz 2xRCA, posiada również możliwość rozbudowy bezprzewodowego systemu multiroom bazującego na technologii DTS Play-Fi lub Flare Connect z kompatybilnymi komponentami. Właścicieli komponentów SONOS ucieszy także informacja, że VSX-LX504 sprawdzi się również w tym zamkniętym systemie.

Amplituner posiada wbudowany Chromecast, AirPlay 2, obsługuje Spotify, Tidal, Deezer Hi-Fi oraz Amazon Music, a także radio internetowe TuneIn. Nie zabrakło również miejsca na moduł Bluetooth, Wi-Fi, a także klasyczne radio FM i AM z możliwością zapamiętania do czterdziestu stacji.

 

Elektronika do stereo i kina domowego w sklep.RMS.pl

 

Urządzeniem można sterować za pomocą dołączonego do zestawu pilota lub aplikacji mobilnej Pioneer Remote APP, dostępnej na smartfony z systemem iOS lub Android. Z jej poziomu dostępne są również wszelkie opcje związane ze streamingiem czy zarządzaniem urządzeniami audio-video połączonymi w jednej instalacji multiroom.

Gdzie kupić amplituner Pioneer VSX-LX504? Zapraszamy do naszego sklepu sklep.RMS.pl, gdzie oferujemy oryginalnie zapakowane urządzenie w dwóch kolorach: czarnym oraz srebrnym, z pełnym kompletem akcesoriów od producenta oraz 24 miesięczną gwarancją polskiego dystrybutora.

Co sądzicie o amplitunerze kina domowego od Pioneera? Dzielcie się opiniami lub zadawajcie nam nurtujące pytania w komentarzach!

Cena i specyfikacja amplitunera Pioneer VSX-LX504 w sklep.RMS.pl >>

 

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - amplitunery kina domowego

 

Pioneer VSX-LX504 pokrętło głośności