Onkyo A-9010 - test, recenzja, opinie

Serwis Trusted Reviews opublikował test wzmacniacza zintegrowanego Onkyo A-9010, pochodzącego z tegorocznej linii produktowej. Budżetowe urządzenie zebrało świetne opinie, zasługując na rekomendację serwisu. Zapraszamy do przeczytania fragmentów testu.

Onkyo A-9010 - test, recenzja, opinie

Autorzy już na początku zaznaczają, że tym, co robi największe wrażenie jest cena - za przystępne 1495zł otrzymujemy możliwość doświaczenia ulubionej muzyki w jakości hi-fi bez drenażu portfela. Minusem, który został poruszony już na początku jest dość skromne wzornictwo A-9010. Trzeba przyznać, że nie jest to najbardziej ekscytujący pod względem wizualnym produkt - zwykła, czarna skrzynka z kilkoma potencjometrami - ale ta zrozumiała prostota jest właściwie częścią uroku Onkyo.

Frontowy panel w centralnym miejscu posiada pokrętło regulacji głośności, po lewej stronie, w dolnej części - potencjometry regulacji wysokich i niskich tonów oraz balansu. Prawą stronę pokrywa zespół diod oznaczających używane źródło, z pokrętłem wyboru obok, wyjście słuchawkowe, złącze AUX oraz przyciski wyboru autorskich trybów dźwięku: funkcji Direct i Loudness.

Onkyo A-9010 - test, recenzja, opinie

Brytyjska wersja wzmacniacza, opisywana w Trusted Reviews, jest całkowicie analogowa: tylny panel wyposażony jest w wejście przedwzmacniacza gramofonowego (wkładki MM), 4 wejścia i jedno wyjście liniowe 2xRCA oraz parę wyjść głośnikowych. Model sprzedawany w Polsce jest bardziej rozbudowany. Wyposażono go w przetwornik C/A Wolfson WM8718 24-bit/192kHz oraz po jednym wejściu koaksjalnym i optycznym.

wzmacniacz zintegrowany

Mierzona moc znamionowa wynosi 44W na kanał. Dyskretna sekcja wzmacniacza korzysta z niskoimpedancyjnych tranzystorów i zamkniętej pętli wzmacniacza pozwala na zminimalizowanie zakłóceń elektrycznych. Urządzenie posiada również niezależny wzmacniacz słuchawkowy, wystarczająco mocny, by napędzić słuchawki o wysokiej impedancji.

Onkyo A-9010 - test, recenzja, opinie

Najistotniejszą częścią recenzji jest opis brzmienia A-9010, które - w swojej klasie cenowej - jest absolutnie wyjątkowe. Autor nie waha się nazwać go genialnym wzmacniaczem budżetowym. (...) To zachwycający wykonawca, oferujący ciepłe i ekspresyjne brzmienie z niemałym bagażem dynamiki i energii. Znakomita kombinacja głębi i detaliczności sprawia, że wzmacniacz daje mnóstwo radości z odsłuchu, niezależnie jaka muzyka jest na pokładzie.

Pełne, bogate brzmienie akordów gładko przechodziło pomiędzy kanałami, pozostawiając mnie w szoku. To brzmienie, którego absolutnie nie spodziewałem się po wzmacniaczu w tej klasie cenowej.

Cena i specyfikacja Onkyo A-9010 w sklep.RMS.pl

Pełen tekst recenzji w portalu Trusted Reviews
Onkyo A-9010 - test, recenzja, opinie