Najwyższa jakość potwierdzona certyfikatem THX Dominus teraz także w głośnikach ściennych: Perlisten Audio In-Wall

Perlisten Audio, amerykański producent znany z zaawansowanych technologii i najwyższej jakości głośników z certyfikatem THX Dominus, wprowadza do swojej oferty głośniki instalacyjne przeznaczone do montażu w ścianie. Poznaj Perlisten Audio In-Wall. 

seria Perlisten In Wall

Wykorzystując te same przetworniki i technologie, które zastosowano w uznanych kolumnach podłogowych, głośniki Perlisten In-Wall zapewniają tę samą doskonałą jakość dźwięku, której oczekujesz od PERLISTEN. To także kolejne głośniki w ofercie Perlisten z certyfikatem THX Dominus.

 

Wszystkie przetworniki zostały opracowywane od podstaw przez inżynierów Perlisten. Dzięki współpracy z firmami z USA i Szwecji, Perlisten wprowadza nowoczesną inżynierię materiałową do świata audio. Światowej klasy konstrukcja to efekt synergii wspólnej wiedzy i doświadczeń zdobytych w trakcie dziesięcioleci badań.

 Wykorzystując zaawansowane modelowanie akustyczne firmy Comsol, przez 18 miesięcy przeprowadzano żmudne symulacje i budowano kolejne prototypy, by osiągnąć oczekiwaną, najwyższą jakość i doprowadzić do powstania DPC-Array, czyli zgłoszonej do opatentowania unikalnej konstrukcji falowodu.

seria Perlisten In Wall

Unikalna konstrukcja falowodu DPC-Array

DPC-Array koordynuje kierunkowe właściwości trzech umieszczonych w nim przetworników. Kontrolując średnie i wysokie częstotliwości, DPC-Array dostarcza niesamowitą dokładność, gładkość, kierunkowość. Spójny front falowodu, przy jednoczesnej optymalizacji wczesnych odbić i mocy dźwięku, przenosi odtwarzanie wokalu na zupełnie nowy poziom. Wszystkie głośniki wewnątrz danej serii dzielą ten tweeter, matrycę DPC i korzystają z unikalnej techniki dopasowywania barwy dźwięku ze wszystkimi głośnikami serii.

seria Perlisten In Wall

Membrany w serii R In-Wall

W serii R falowód DPC-Array opiera się na trzech 26-milimetrowych kopułkach, które gwarantują doskonałą kontrolę kierunkowości. Membrany Silk zostały opracowane od podstaw pod kątem dostarczenia płynnej, bezwysiłkowej prezentacji tonów średnich oraz wysokich. Głośniki niskotonowe o średnicy 165 mm wykonane są z HPF - autorskiej, zastrzeżonej odmiany pulpy celulozowej. To wynik dwuletnich badań, które zaowocowały wprowadzeniem nowej technologii do jednego z najstarszych materiałów używanych w konstrukcji głośników.

seria Perlisten In Wall

Referencyjna seria S In-Wall

W referencyjnej serii S w centralnej części falowodu znajduje się 28-milimetrowa kopułka berylowa, a nad nią i poniżej – dwie ultralekkie kopułki 28 mm TPCD zbudowane z dwóch warstw tworzywa TeXtreme - cienkiej plecionki karbonowej. Konstrukcja zamkniętej obudowy z tylną ścianą z wytłaczanego aluminium o grubości 4 mm reprezentuje jakość rodem z obudowy wysokiej klasy wzmacniaczy.

Wyłożono ją bitumiczną warstwą tłumiącą, która minimalizuje wibracje obudowy. W efekcie otrzymujemy głośniki ścienne, które zapewniają stałą wydajność oraz spójność i liniowość pasma przenoszenia. Płytka, 10-centymetrowa (4cali) głębokość montażu natomiast znacznie zmniejsza przenikanie dźwięku do sąsiednich pomieszczeń.

seria Perlisten In Wall
W ramach serii R znajdziemy 2 modele zbudowane na bazie technologii znanych z kolumny Perlisten R5t - R5i-LR oraz R5i-C, a także głośnik R4i-LCRS, który wykorzystuje technologie znane z modeli R4s oraz R4b. Najwyższa seria S zawiera pięć modeli: Głośniki ścienne Prelisten S7i-LR oraz S7i-C zbudowano na bazie referencyjnego modelu kolumn podłogowych Perlisten S7t, Perlisten S5i-LR oraz S5i-C – na bazie kolumny Perlisten S5m, a S4i-LCRS wykorzystuje technologie znane z modelu S4b.

Najważniejsze cechy głośników Perlisten Audio In-Wall:

Płytka 4-calowa, szczelna, zamknięta aluminiowa obudowa z bitumiczną warstwą tłumiącą zapewniającą stałą kontrolę pasma przenoszenia.

seria Perlisten In Wall

Bezramkowe maskownice magnetyczne, gotowe do pomalowania, aby bez problemu dopasować je do każdego wystroju wnętrza domu.

seria Perlisten In Wall

Zgłoszony do opatentowania falowód Directivity Pattern Control (DPC-Array), który zapewnia dokładną kontrolę pionowej i poziomej dyspersji.

seria Perlisten In Wall

Wszystkie modele wykorzystują autorskie przetworniki, które są opracowane i wyprodukowane przez Perlisten (zastrzeżony projekt).

W serii S zastosowano berylowy tweeter oraz wyjątkowe ultralekkie kopułki zbudowane z dwóch warstw Textreme, cienkiej plecionki karbonowej TPCD.

seria Perlisten In Wall

Prawdziwie dopasowanie barwy dźwięku w każdej serii.

seria Perlisten In Wall

Zwrotnica wykonana z wysokiej jakości komponentów to dopracowany w każdym calu projekt zapewniający powtarzalność parametrów.

Głośniki instalacyjne Perlisten Audio In-Wall w sklep.RMS.pl >>

 Perlisten Audio z THX Dominus

Perlisten Audio to firma założona w 2016 roku przez inżynierów z audiofilskim zacięciem i wieloletnim doświadczeniem zdobytym u znanych markach branży Hi-Fi. Dyrektorem generalnym i współzałożycielem Perlisten Audio jest Daniel Roemer, będący od 25 lat w branży audio, który specjalizuje się w nowych metodach pomiarowych oraz modelowaniu systemów akustycznych i pomiarowych. Szerokie doświadczenie zdobył pracując w takich firmach jak NHT, Acoustic Research i Advent, a następnie MITek Corporation, gdzie był szefem Działu Badań i Rozwoju (R&D). Zajmował się także projektowaniem wzmacniaczy słuchawkowych oraz systemami aktywnymi. Jego partnerem jest Lars Johansen, który ponad 30 lat pracował dla takich marek jak JBL, Harman Kardon, Jamo, a ostatnio w M&K Sound. Od października 2022 roku Perlisten Audio wchodzi do portfolio marek dystrybucyjnych RAFKO.

seria Perlisten In Wall

Perlisten Audio podkreśla, że redefiniuje kulturę audiofilską i tworzy zupełnie nową koncepcję audio… Percepcyjne słuchanie, czyli perceptual listening, w skrócie Perlisten. Producent zapewnia, że bez względu na posiadany gust muzyczny, styl nagrywania lub pokój multimedialny, głośniki i subwoofery Perlisten dostarczając najwyższą jakość dźwięku, rozwijają pasję do słuchania muzyki i filmów. 

seria Perlisten In Wall
 
Od początku istnienia Perlisten działa w partnerstwie z firmą THX. Nic dziwnego, łączy ich ten sam cel – dostarczenie doskonałej wierności dźwięku i obrazu w jakości zgodnej z wizją artysty, zarówno w systemach stereofonicznych, jak i wielokanałowych. Twórcy Gwiezdnych Wojen, po tym jak usłyszeli jak ich film brzmi w kinach, nie mogli uwierzyć, że jest to ten sam materiał, który stworzyli. W efekcie, w 1983 roku George Lucas zakłada firmę THX Ltd., która opracowała wytyczne jak projektować sale kinowe, aby zapewniały profesjonalne, ale neutralne wrażenia audiowizualne, które będą zgodne z tym jak wyobrażał to sobie twórca. Obecnie certyfikat THX, otrzymywany po pozytywnym przejściu serii rygorystycznych testów, funkcjonuje jako globalny gwarant jakości kina domowego i komercyjnego.
seria Perlisten In Wall
 THX Dominus to najnowsza i najwyższa klasa wydajności certyfikatu THX, co do której postawiono najwyższe wymagania. Dominus odnosi się do pomieszczeń kinowych mieszczących się w kategorii pomiędzy dużymi kinami domowymi a kinami komercyjnymi, o powierzchni do 184m3 i odległości oglądania do 6 metrów (odpowiednio do 6500 stóp sześciennych i do 20 stóp). Opierając się na zastrzeżonej metodologii testowania, inżynierowie THX zwracają szczególną uwagę na poziomy zniekształceń przy dużych głośnościach.
 
Przy certyfikacie THX Dominus doprowadzono to do ekstremum – głośniki poddane ciśnieniu akustycznego na poziomie 120 dB muszą ograniczyć zniekształcenia do minimum. THD poniżej 0,5% przy poziomach odsłuchu 90 dB i bezkompromisowe limity zniekształceń przy ekstremalnym 120 dB SPL to wyjątkowo ambitny cel. Urządzenia muszą być również wystarczająco czułe, aby osiągnąć kinowy poziom referencyjny THX, dzięki THX Certified Dominus i wzmacniaczom mocy THX Certified Ultra. Dla kolumn wymaganą skuteczność określono na poziomie 92dB. Na ten moment kolumny Perlisten to pierwsze i jedyne kolumny na świecie, które zdołały spełnić bezkompromisowe parametry i pozytywnie przejść certyfikację THX Dominus.
 

Nowy poziom dźwięku w kinie domowym: THX Dominus >>
THX – historia certyfikatu, czyli Gwiezdne Wojny, George Lucas i dźwięk przestrzenny >>