Matrix 2019
 

Kto w 1999 roku miał okazję obejrzeć premierę Matrixa na ekranach kin, ten może to doświadczenie powtórzyć teraz, po okrągłych dwudziestu latach. I to nie byle jak, bo z wykorzystaniem technologii Dolby Atmos i Dolby Vision.

Teraz Keanu Reeves ma wyglądać i brzmieć jak nigdy, a to wszystko dzięki odświeżonej wersji jednego z najbardziej rozpoznawalnych kinowych hitów wszech czasów. Dopiero co Matrix ukazał się w wersji 4K Ultra HD na nośnikach Blu-ray, a już dochodzą nas słuchy o drugiej już kinowej „premierze”.

 

Elektronika do kina domowego w sklep.RMS.pl

 

Niestety, póki co, sączyć colę i zagryzać popcorn przed odnowioną wersją Matrixa na sali kinowej będą mogli jedynie Amerykanie, gdyż to tylko w kinach w USA (a dokładniej Dolby Cinema AMC) planowane są pokazy. Projekcje będą miały miejsce od 30 sierpnia do 5 września. Kto wie, może – jeśli tylko będą cieszyć się dużą popularnością – producenci zdecydują się również na seanse w Europie? Czas pokaże!

Na koniec (dla formalności tylko) przypominamy po krótce czym jest Dolby Vision i Dolby Atmos. Pierwsza wymieniona technologia odpowiada za polepszenie jakości obrazu, a właściwie zwiększenie kontrastu i uczynienie czerni jeszcze „czerniejszej”. Więcej szczegółowych informacji znajdziecie jak zwykle w naszej bazie wiedzy (kliknij tutaj). Dolby Atmos to natomiast technologia dźwięku przestrzennego, dzięki której możemy odbierać jeszcze bardziej realistyczne wrażenia brzmieniowe. W filmie takim jak Matrix na pewno będzie czego posłuchać! Więcej o Dolby Atmos pisaliśmy w tym artykule - kliknij!

 

Matrix kod

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony