Filharmonicy Berlińscy w Twoim domu z dźwiękiem Hi-Res Audio

 Filharmonicy Berlińscy

Filharmonicy Berlińscy uruchomili pierwszą na świecie platformę do strumieniowego przesyłania wideo z ich koncertów, z towarzyszącym mu bezstratnym dźwiękiem wysokiej rozdzielczości. Jako kodek używany jest dobrze znany FLAC, w jakości do 24 bitów / 96 kHz. Na ten moment udostępniono wszystkie nagrania z archiwum, a wkrótce także wszystkie koncerty na żywo będą transmitowane w ten sposób. Ten bezprecedensowy projekt pozwala każdemu, niezależnie od miejsca zamieszkania, cieszyć się koncertami symfonicznymi wybitnej orkiestry w najlepszej możliwej jakości dźwięku i obrazu.

Rejestracja w Cyfrowej Sali Koncertowej jest bezpłatna i daje dostęp do licznych wywiadów, filmów z programu edukacyjnego oraz playlisty z głównym dyrygentem Kirillem Petrenko, co pozwala wypróbować potencjał platformy bez żadnych zobowiązań. Oczywiście, pełen dostęp wymaga już wykupienia abonamentu lub czasowej subskrypcji, a w zamian dostajemy wspaniałe koncerty przesyłane strumieniowo w wysokiej rozdzielczości 4K UHD i z doskonałym dźwiękiem Hi-Res Audio, które możemy odtworzyć na telewizorach, komputerze lub urządzeniach mobilnych.

filharmonia berlińska

Filharmonicy Berlińscy to orkiestra, która powstała w 1882 roku i od 1887 roku nosi nazwę Berliner Philharmoniker. Młody, ambitny skład pierwsze znaczące sukcesy odnosił pod batutą takich dyrygentów jak Ludwig von Brenner, Ernst Rudorff, a przede wszystkim Franz Wüllner. Obecnie uznawani są za jedną z najwybitniejszych orkiestr symfonicznych na świecie. Siedzibą wielokulturowego zespołu filharmoników, jest Filharmonia Berlińska, która posiada fantastyczne warunki akustyczne.

berlin

Filharmonicy Berlińscy to nie tylko profesjonalni muzycy, ale także specjaliści jeśli chodzi o streaming. Można powiedzieć, że są świetnie przygotowani na warunki pandemii, gdyż już od sezonu 2008/2009 występy orkiestry, która słynie z wirtuozerii oraz perfekcyjnych wykonań, rejestrowane są za pomocą kamer high-definition i zamieszczane na portalu internetowym Digital Concert Hall (Cyfrowa Sala Koncertowa). By ten projekt doszedł do skutku, zastosowano technologie z najwyższej półki. Kamery HD zainstalowane są w całej przestrzeni koncertowej, ale ich bezszelestny ruch został specjalnie zaprojektowany w taki sposób, by nie rozpraszać muzyków. Mikrofony rejestrujące koncerty opuszczane są z sufitu sali za pomocą elektrycznych wyciągarek. Głównymi mikrofonami jest para stereo z przodu estrady, a resztę systemu stanowią mikrofony dogłaśniające poszczególne instrumenty lub sekcje instrumentów. Ponadto nie dopuszczono dodatkowego oświetlenia, które mogłoby nie tylko mogłoby drażnić artystów, ale także podniosłoby temperaturę i przez to wpłynęło na pracę instrumentów. Doświadczeni reżyserzy i inżynierowie dźwięku dbają o to, aby wrażenia z koncertu były równie realistyczne, co ekscytujące.

W trakcie sezonu można tam posłuchać i obejrzeć około 40 koncertów symfonicznych, a ponadto wysłuchać ponad 150 zarejestrowanych archiwalnych koncertów i zapoznać się z filmami dokumentalnymi i setkami nagrań ze znakomitymi wirtuozami muzyki klasycznej. Od 2010 roku najciekawsze produkcje Cyfrowej Sali Koncertowej transmitowane są do wybranych kin na całym świecie.

Po płyty CD z muzyką klasyczną kliknij tutaj >>

Po płyty winylowe z muzyką klasyczną kliknij tutaj >>