Lumin P1 mini. 3w1: streamer, DAC, przedwzmacniacz

Lumin P1 Mini to zaawansowane urządzenie audio, które łączy funkcje streamera, DAC i przedwzmacniacza.

Kompaktowy i wszechstronny streamer/DAC/przedwzmacniacz P1 Mini firmy LUMIN został zaprezentowany na targach High End Munich 2024 i jest już dostępny w sprzedaży.

LUMIN P1 Mini obiecuje dostarczyć "elitarny poziom" przetwarzania sygnału i wszechstronność w sercu każdego dwukanałowego systemu odtwarzania dźwięku.

Konstrukcja i Funkcjonalność

Opierając się na modelu P1, LUMIN P1 Mini zawiera wiele z minimalistycznego designu większego modelu , zamknięte w bardziej kompaktowej obudowie. Posiada szeroką gamę wejść i wyjść, zarówno cyfrowych, jak i analogowych:

  • Wejścia Cyfrowe: USB (DSD512), optyczne/SPDIF (192/24 z DoP), HDMI 2.0 (4K passthrough)
  • Wyjścia Cyfrowe: USB (DSD512), BNC SPDIF (PCM 44,1 kHz-192 kHz, 16-24-bit DSD64), HDMI (PCM 2.0 Audio, 4K Video passthrough, ARC)
  • Upsampling: DSD128 i PCM 384kHz dla wszystkich plików

Obsługa Formatów i Usług Strumieniowych

LUMIN P1 Mini obsługuje wszystkie popularne formaty plików, w tym DSD, MQA, WAV, AAC i ALAC. Jest kompatybilny z wieloma serwisami streamingowymi, takimi jak Quobuz, TIDAL Connect, Spotify Connect, FLAC Lossless Radio i Apple AirPlay 2, oraz jest przygotowany do współpracy z Roon.

Zaawansowana Technologia Sieciowa

Urządzenie posiada podwójny interfejs sieciowy, który zarządza przełączaniem między portami Ethernet i światłowodowymi SFP, zapewniając całkowitą izolację od zakłóceń sieciowych.

Jakość Dźwięku

Analogowe wyjście P1 Mini, zasilane przez nowy zasilacz toroidalny i zarządzane przez bezstratną cyfrową regulację głośności Leedh Processing, jest w pełni zbalansowanym układem. Wykorzystuje dwa przetworniki cyfrowo-analogowe ES9028PRO SABRE, wspierane przez podwójne oscylatory kwarcowe Femto oraz opatentowany przez LUMIN system dystrybucji zegara FPGA, co w/g producenta zapewnia najczystszą jakość sygnału audiofilskiego do zbalansowanych wyjść XLR i niezbalansowanych wyjść RCA.

Sterowanie i Personalizacja

Kontrola nad odtwarzaniem i ustawieniami, wybór wejść, pamięć głośności dla każdego wejścia oraz niestandardowe etykiety wejść są dostępne za pośrednictwem aplikacji LUMIN.

Dodatkowo, nowy pilot Roon Ready, precyzyjnie wykonany w Austrii z akrylu i cynku, ułatwia obsługę urządzenia. Odbiornik podczerwieni wbudowany w LUMIN P1 Mini jest kompatybilny z uniwersalnymi pilotami, telefonami i systemami automatyki.

Podsumowanie

Lumin P1 Mini to wszechstronne i zaawansowane urządzenie, które wprowadza nowy standard w świecie audiofilskiego sprzętu. Jego kompaktowa budowa, zaawansowane technologie i szerokie możliwości integracji z różnymi systemami sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie dla najbardziej wymagających użytkowników.

 

Dowiedz się więcej i zamów Lumin P1 Mini na sklep.rms.pl.