Melodika BLI6A: Dyskrecja, wysoka jakość i kierunkowość

BLI6A to najnowszy, dwudrożny instalacyjny głośnik sufitowy z serii Back in Black Invisible od polskiego producenta Melodika, przeznaczony do zastosowań w systemach Audio-Video.

 

 

Wyposażony w nachylony pod kątem 15° przetwornik, BLI6A umożliwia precyzyjne nakierowanie dźwięku na obszar odsłuchu, co zapewnia wyraźnie lepszą jakość brzmienia. Model BLI6A przystosowany jest do zabudowy w sufitach podwieszanych. Zbudowany został na bazie podzespołów znanych z wielokrotnie nagradzanych bestellerów sprzedażowych z serii Back in Black. Pomimo przystępnej ceny, wyposażony jest w przetworniki wykorzystujące technologie i komponenty ze znacznie droższych kolumn podłogowych.

 

 

Regulacja Zwrotnicy

Głośnik wyposażono w przełącznik natężenia wysokich tonów, umożliwiający wybór dwóch ustawień: 0dB lub -2dB, w celu dostosowania dźwięku do charakterystyki akustycznej pomieszczenia.

Przetwornik średnioniskotonowy

6.5 calowy (1x 165mm) przetwornik średnioniskotonowy wyposażony jest w membranę z gęsto zaplatanego włókna szklanego o zmniejszonej gradacji. Dzięki temu zapewnia podwyższoną skuteczność i głębokie, pełne brzmienie.

 

Przetwornik wysokotonowy

1 calowy (1x 25mm) przetwornik wysokotonowy wyposażony jest w jedwabną kopułkę z zabudowanym rozpraszaczem. Zawieszony jest nad środkiem membrany średnioniskotonowej dla uzyskania bardziej punktowego źródła dźwięku.

 

 

Maskownica

Akustycznie transparentna maskownica, przygotowana do malowania, mocowana magnetycznie w sześciu punktach z wyściółką dla pełnej stabilności i eliminacji pogłosów podczas głośnego odtwarzania. Dostępna (za dopłatą) również w wersji kwadratowej.

 
 
Komponenty Wysokiej Jakości


Precyzyjnie nawijane miedziane cewki i mylarowy kondensator zapewniają niezrównaną jakość dźwięku.

Pierścień Montażowy Obudowy

Niezależny od stalowego kosza głośnika, pierścień montażowy z łapami blokującymi skutecznie redukuje rezonanse przenoszone między głośnikiem a ścianą, co eliminuje niepożądane wibracje.

 

Pozłacane Złącza

Samozaciskowe złącza dla kabli głośnikowych gwarantują najlepszy możliwy kontakt, zapewniając niezawodne połączenie i najwyższą jakość dźwięku.