Liric 2nd Generation: Najnowsze planarne słuchawki magnetyczne od Meze

Meze Liric 2nd Generation to starannie zaprojektowana pod kątem dostarczenia zrównoważonego, ciepłego i precyzyjnego brzmienia prawdziwym miłośnikom muzyki, kontynuacja słuchawek Liric.

"Upływającemu czasowi zawsze towarzyszy zmiana. Jedynym trwałym elementem we Wszechświecie jest nietrwałość, wewnątrz której kryje się możliwość wzrostu i zmiany na lepsze". Meze

 Muszle nausznic Meze Liric 2nd Generation wykonano z drewna hebanowego Makassar, które przywołują emocje, jakie zazwyczaj wywołuje w nas kontakt z naturą. Słuchawki wyposażono w odłączane magnetyczne nauszniki. Brzmienie zostało udoskonalone za radą społeczności Meze i teraz oferuje mieszankę czystego i precyzyjnego dźwięku, z odrobiną ciepła dla dodatkowej głębi.

QWRM - maska rezonatora ćwierćfalowego

Quarter Wavelength Resonator Mask to jedno z najnowszych ulepszeń, czyli precyzyjnie wykonana metalowa płytka, która strategicznie zakrywa wybrane otwory w ramie przetwornika i skutecznie tłumi szczyty wysokich częstotliwości powyżej 7 kHz, zapewniając płynniejsze wrażenia płynące z odsłuchów.

Przetworniki MZ4 Isodynamic Hybrid Array

W słuchawkach Liric zastosowano wyjątkowe, ręcznie montowane i testowane, pomniejszone i specjalnie dostrojone przetworniki MZ4 Isodynamic Hybrid Array. Zestawione z zamkniętą konstrukcją słuchawek odtwarzają dźwięk z zachowaniem oryginalnej czystości i emocji muzyki, o niezwykłym brzmieniu oraz zminimalizowanym hałasie z zewnątrz.

Unikalna konstrukcja przetworników

Przetworniki MZ4 posiadają wzmocnioną polimerową obudowę, wytrzymującą obciążenie 10.7N generowane przez hybrydowy układ magnesów. Membrana izoplanarna o dużej powierzchni jest ultralekka i sztywna, dzięki wykonaniu z izotropowego polimeru stabilizowanego termicznie. Po obu stronach membrany umieszczono magnesy neodymowe ułożone w hybrydową macierz, tworzącą izodynamiczne pole magnetyczne o wartości 0.3 Tesli, wymagane do równomiernej aktywacji na całej powierzchni membrany.

 

Phase-X

Innowacyjny system Phase-X, zastosowany w przetwornikach MZ4, poprawia obrazowanie otoczenia oraz dźwięku przestrzennego, pomimo zamkniętej konstrukcji słuchawek. Umożliwia to wierniejsze odtworzenie dźwięku, poprawia atmosferę i przestrzenne odwzorowanie dźwięku. Całkowite zniekształcenia harmoniczne to zaledwie 0.15% w całym zakresie odtwarzanych częstotliwości, który sięga od 4 Hz do 92 kHz. 

 

Lekkość

Lekki szkielet magnezowy sprawia, że ​​słuchawki pozostają elastyczne, odporne na wstrząsy i nie utleniają się, a jednocześnie zachowują idealne dopasowanie podczas długich sesji odsłuchowych.

SpecyfikacjaMeze Liric 2nd Generation >>