Morel Avyra: Efekt 50 lat dążenia do doskonałości

Avyra to niezwykła seria kolumn głośnikowych od Morel, zaprojektowana w celu dostarczenia słuchaczowi immersyjnych, hi-endowych i dynamicznych wrażeń dźwiękowych, zachowując przy tym bardzo korzystną cenę.


 

Kolumny wykonane są z precyzją i troską. Każdy głośnik w serii to małe arcydzieło rzemiosła, wyposażone w innowacyjne przetworniki - najlepsze w swojej cenie. Morel wychodzi z założenia, że wytwarzanie głośników będących w stanie wyzwalać w nas magiczne emocje, wymaga czegoś więcej niż tylko zaawansowanej technologii i najnowszych narzędzi - ludzki dotyk jest absolutną koniecznością. Z tego względu każdy produkt tej marki jest wykonywany i ręcznie montowany w fabryce Morel.

 

Seria Avyra

Avyra to niezwykła kolekcja kolumn głośnikowych, zaprojektowana w celu podniesienia jakości wrażeń płynących z odsłuchu. Seria składa się z kolumn podłogowych Avyra 633, kolumn podstawkowych Avyra 622, kolumny centralnej Avyra C5 i trzech subwooferów (dostępne wkrótce), oferując kompletne rozwiązanie zarówno dla entuzjastów HiFi, jak i do zestawów kina domowego. Seria Avyra została zaprojektowana w sposób, który umożliwia jej osiągnięcie swojego pełnego potencjału bez potrzeby stosowania drogiej elektroniki. Dzięki temu seria Avyra jest przystępnym wyborem, który oferuje przyjemność słuchania wysokiej jakości dźwięku.

 

 

Odsłuchy z klasą

Elegancki i nowoczesny design, który doskonale komponuje się z każdym wystrojem domu to jedna z charakterystycznych cech serii Avyra. Obudowa jest precyzyjnie wykonana za pomocą maszyny CNC i oferowana w czterech półmatowych wykończeniach: czarny, biały oraz orzech włoski i dąb z czarnym frontem i tyłem.

 

 

Autorski projekt przetworników

Przetworniki w kolumnach z serii Avyra zostały zaprojektowane z wykorzystaniem wiedzy zdobytej w ciągu wielu lat doświadczeń i starannie opracowane, dlatego zapewniają tak wyjątkową jakość dźwięku. Dzięki niestandardowemu stożkowi średnioniskotonowemu DPC wyposażonemu w 3 calową (75mm) zewnętrzną cewkę (EVC) nawiniętą w technologii Hexatech™ (z sześciokątnego aluminiowego drutu), wewnątrz której umieszczony jest podwójny ferrytowy układ magnetyczny, kolumny zapewniają głębokie, odtwarzane z wysoką dynamiką niskie tony. Dopełnieniem głośnika średnioniskotonowego jest ręcznie wykonana, miękka kopułka wysokotonowa o wielkości 1,1 cala (28mm), która urzeka słuchacza ciepłym, słodkim brzmieniem.

 

Uwolnij piękno brzmienia

Seria Avyra to ostateczny wybór dla każdego, kto chce w pełni cieszyć się muzyką, każdym jej niuansem i szczegółem, precyzją i klarownością oraz dynamicznym basem. Bez względu na to, czy jesteś zagorzałym fanem rocka, popu czy muzyki klasycznej, z serią Avyra poczujesz masę i szybkie uderzenie basów, a także wysoką dynamikę w całym zakresie pasma, które ożywią muzykę.