Aktualizacja Roon 2.0.27 i ARC 1.0.45

Najnowsza aktualizacja Roon 2.0.27 i Roon ARC 1.0.45 ma rozwiązać problemy z wydajnością i zapewnić intuicyjną obsługę w dowolnym miejscu i czasie. Dotyczy to szczególnie tych użytkowników, którzy intensywnie korzystają z Roon ARC – aplikacji przeznaczonej do odtwarzania muzyki za pośrednictwem Roon w podróży i wymagającej dostępu do centralnej, lokalnej biblioteki multimediów na serwerze Roon.

Roon to platforma do strumieniowego przesyłania i odkrywania muzyki, która została stworzona z myślą o audiofilach i w związku z czym  priorytetem jest bezkompromisowa jakość dźwięku - idealne odtwarzanie bezstratnych formatów, w tym treści audio wysokiej rozdzielczości (PCM i DSD).

Aktualizacja Roon 2.0.27 i Roon ARC 1.0.45 odnosi się do problemów zgłaszanych przez użytkowników i wprowadza następujące zmiany:

  • Lepsza wydajność pobierania
  • Możliwość wyboru jakości pobieranej zawartości
  • Funkcja inteligentnego pobierania
  • Funkcja „Pobierz wszystko”
  • Funkcja Odtwórz wszystko i Odtwórz losowo
  • Inne drobne ulepszenia

Ulepszenie wydajności

Ogólna wydajność pobierania została poprawiona poprzez optymalizację silnika pobierania. Ponadto, co również jest bardzo ważne, pobieranie odbywa się teraz w tle. W przypadku systemu iOS, ze względu na jego specyfikę, pobieranie będzie przebiegać ze zmniejszoną szybkością niż w przypadku systemu Android. Najlepsze wyniki osiąga się zarówno w przypadku Apple iOS, jak i Google Android, jeśli aplikacja Roon ARC zostanie otwarta i utrzymana na pierwszym planie do czasu dokończenia pobierania.

Ustawienia jakości

Teraz podczas pobierania możesz wybierać spośród różnych ustawień jakości, co ma pozwolić na oszczędność miejsca. Do wyboru mamy cztery opcje, od oryginalnego formatu po oszczędzający miejsce i zoptymalizowany pod kątem przepustowości (OPUS). Wszystkie opcje są takie same, jak opcje jakości przesyłania strumieniowego. Wybierając w menu kontekstowym pobierania opcję „Zamień na [nowa jakość]”, wszelkie pobrane pliki zostaną wówczas zastąpione nowym formatem.

Pobierz wszystko

Dzięki funkcji „Pobierz wszystko”, którą można teraz znaleźć w menu kontekstowym przeglądarki albumów, pozwala pobrać wszystko w bieżącym widoku przeglądarki. Połącz to z tagami i filtrami, aby pobrać dokładnie to, czego chcesz.

Inteligentne pobieranie Smart Downloads

Smart Downloads zajmuje się logistyką pobierania — automatycznie przesyła Twoją ulubioną muzykę z Roon ARC do telefonu, dzięki czemu masz ją zawsze, gdy jej potrzebujesz. Po prostu połącz się z Wi-Fi, udostępnij trochę miejsca i wybierz opcję Włącz. Inteligentne pobieranie sprawdzi się szczególnie, gdy regularnie jesteś offline, często masz problemy ze słabą łącznością lub po prostu wolisz zapisywać dane.

„Play All” oraz „Shuffle Play”

Roon ARC zapewnia zdalny dostęp do kompletnej, spersonalizowanej biblioteki wykonawców, albumów, list odtwarzania i tagów - wspieranej przez bogate metadane, które inspirują do odkrywania muzyki, którą kochasz. Teraz do Roon ARC wprowadzono także możliwość odtwarzania wielu elementów sekwencyjnie za pomocą opcji „Play All” oraz „Shuffle Play”, znajdziesz ją w menu kontekstowym albumów i utworów, a także w Carplay i Android Auto. Podobnie jak wszystkie inne funkcje menu kontekstowego, współpracują one z filtrami i tagami.

Aktualizacje Roon 2.0.27 i Roon ARC 1.0.45 są już dostępne, bezpłatnie dla obecnych użytkowników. Ta aktualizacja wymaga Roon 2.0 Build 1359 lub Roon Server 2.0 Build 1359, a także Roon ARC 1.0 Build 226. Najnowsza wersja Roon iOS/Android pozostaje w wersji produkcyjnej Roon Build 1357.

Summer Release

Fot. Roon Labs LLC