Aktualizacja 2.0 do dCS Lina Network DAC

dCS wprowadza ważną aktualizację oprogramowania do swojego przetwornika cyfrowo- analogowego Lina Network DAC, które mają poprawić wydajność, obsługę i kontrolę. Jest ona dostępna bezpłatnie, zarówno dla nowych i obecnych posiadaczy dCS Lina DAC Network.

 

Najważniejsze z nowych funkcji

Dwa nowe ustawienia Mapera

dCS Lina 2.0 wprowadza dwa nowe ustawienia mapowania, które po raz pierwszy mieliśmy okazję sprawdzić w seriach dCS Vivaldi, Rossini i Bartók. Umożliwiają one pracę przetwornika Ring DAC z podwójną prędkością [5,6 lub 6,14 MS/s].

Upsampling DSD128

Nowa funkcja upsamplingu DSD128 umożliwia konwersję dźwięku PCM do DSD z większą prędkością, przesuwając szum w górę do około 40 kHz. To z kolei pozwala na zastosowanie delikatniejszych filtrów. W zależności od wyboru muzyki może to skutkować lepszą prezentacją przestrzenną i bardziej naturalnym, pełnym niuansów dźwiękiem.

Nowe filtry PCM i DSD

dCS Lina Network DAC został wprowadzony na rynek w 2022 roku z możliwością wyboru tylko dwóch filtrów, F1 i F2. Obecna aktualizacja 2.0 wprowadza cztery nowe filtry PCM oraz dodatkowy filtr DSD [F5] z rozluźnionym roll-offem i gładszą reakcją fazową. Dzięki temu liczba filtrów dostępnych w przetworniku cyfrowo-analogowym Lina Network jest zgodna z naszymi przetwornikami cyfrowo-analogowymi Rossini i Bartók i daje słuchaczom jeszcze większą kontrolę nad wydajnością systemu.

 

 

Kontrola balansu

Dodatkowa funkcja kontroli balansu umożliwia regulację balansu lewego i prawego kanału. Oznacza to, że właściciele przetworników cyfrowo-analogowych dCS Lina Network mogą teraz regulować głośność każdego kanału z osobna i kompensować różnice w głośności między lewym i prawym kanałem, które występują czy to z powodu problemów systemowych, takich jak nieidealne rozmieszczenie głośników czy braku równowagi słuchowej – w celu uzyskania bardziej naturalnej prezentacji dźwięku.

 

Ustawienia rozmiaru tekstu

Aktualizacja interfejsu użytkownika oferuje opcję zwiększenia rozmiaru tekstu na wyświetlaczu LED Lina Network DAC, co ułatwia odczytywanie tytułów utworów podczas słuchania produktu z odległości.

Wsparcie zdalnego sterowania

Po pobraniu aktualizacji użytkownicy będą mogli sterować Lina Network DAC- iem za pomocą pilota dCS lub innego uniwersalnego pilota.

Aktualizację można pobrać za pośrednictwem aplikacji dCS Mosaic Control od 17 października 2023 r.

 

 

Specyfikacja dCS Lina Network DAC na sklep.RMS.pl >>