Heco In Vita 3 i In Vita 9 - dwa modele w nowej linii

HECO In Vita to najnowsza seria głośników niemieckiego producenta Heco, która ma uosabiać najlepsze komponenty, zaawansowane rozwiązania technologiczne i jego wiedzę. Na ten moment w nowej serii znajdziemy Heco podstawkowe In Vita 3 oraz kolumny podłogowe In Vita 9. 

Nowa seria Heco In Vita bazuje na sprawdzonych podzespołach w odświeżonym wydaniu. Dotyczy to m.in. przetwornika wysokotonowego oraz zastosowanie wyjątkowo mocnego napędu z mocnym systemem podwójnych magnesów, wykorzystującym chłodzenie ferrofluidem. Przy przetwornikach nisko- i średniotonowych zastosowano długowłókniste membrany wykonane ze specjalnego papieru typu kraft, który łączy w sobie niską wagę z wysoką stabilnością.

Przetworniki mają elegancką, płaską pokrywę antypyłową wykonaną z tego samego materiału, a membrana o wysokim skoku i wytrzymała cewka drgająca stanowią podstawę dynamicznego i szczegółowego, ale jednocześnie wolnego od zniekształceń odtwarzania. Przetworniki wyposażono w stabilne, aluminiowe kosze o aerodynamicznym kształcie, co pozwala uniknąć turbulencji wewnątrz obudowy, które mogłyby zdegradować jakość dźwięku.

Heco In Vita 9

Przetwornik wysokotonowy Fluktus z tekstylną kopułką ma zapewnić imponującą dynamikę i naturalne brzmienie, także dzięki sprawdzonej już we wcześniejszych modelach, zmiennej geometrii panelu przedniego. Szczegóły, takie jak zoptymalizowane pod kątem przepływu porty bass-reflex po obu stronach, świadczą o dbałości o szczegóły, a zwrotnica wyposażona w komponenty najwyższej jakości oferuje możliwość kompensacji akustyki pomieszczenia za pomocą regulacji poziomu wysokich tonów o 2 dB.

W linii Heco In Vita zastosowano wysokiej jakości terminal przyłączeniowy ze stabilnymi, pozłacanymi zaciskami śrubowymi, który umożliwia bi-wiring i bi-amping. Solidna obudowa wykonana jest z niskorezonansowego MDF. Front i góra wykończone są wysokiej jakości lakierem o wysokim połysku, panele boczne i tył lakierem jedwabiście matowym. Zdejmowana przednia maskownica wykonana jest z akustycznej tkaniny i posiada wygodne, niewidoczne mocowanie na magnes. 

Kolumny podstawkowe Heco In Vita 3 

Heco In Vita 3 to idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie mają miejsca na kolumny podłogowe i kompromis tylko pod względem wielkości. Nowy przetwornik wysokotonowy z 28-milimetrową jedwabną kopułką, przenoszenie dużej mocy dzięki chłodzeniu ferrofluidem, potężny system podwójnych magnesów ferrytowych i akustyczna płyta przednia wykonana z aluminium z geometrią Fluktus. Oczywiście In Vita 3 można również połączyć z aktywnym subwooferem. Pomimo kompaktowych wymiarów, In Vita 3 waży aż 9,1 kilograma sztuka, co jest kolejną oznaką wysokiej jakości wykonania. 

 

Kolumna podstawkowa In Vita 3 wyposażona jest w 170-milimetrowy przetwornik nisko-średniotonowy wykonany ze słynnego „papieru pakowego kraft" Heco o długich włóknach, który łączy w sobie niską wagę z wysoką stabilnością. Przetwornik nisko-średniotonowy zoptymalizowany jest pod kątem niskich zniekształceń z płaską kopułką przeciwpyłową z tego samego materiału, zawieszeniem o dużym skoku i wytrzymałą cewką drgającą. W zakresie basów rozciąga się do imponujących 30 Hz. Tweeter Fluktus z jedwabną kopułką jest również w stanie odtwarzać częstotliwości do 43 kHz.

Heco In Vita 9

Kolumny podłogowe Heco In Vita 9 

Kolumna Heco In Vita 9 to idealny wybór dla audiofila, który chce cieszyć się pełnym spektrum częstotliwości. Trzy przetworniki niskotonowe pokrywają spektrum częstotliwości do 23 Hz. Jeśli jakieś życzenia pozostaną niespełnione, można je dopełnić podłączając aktywny subwoofer. 

 Heco In Vita 9Przetwornik wysokotonowy z 28-milimetrową jedwabną kopułką Silk Compound w charakterystycznym, typowym dla Heco, przednim panelu Fluktus odtwarza do 43 kHz bez zniekształceń. Dla zapewniania jak najlepszego brzmienia, zastosowano tu chłodzenie ferrofluidem, potężny system podwójnych magnesów ferrytowych i nowy przedni panel akustyczny wykonany z aluminium o geometrii Fluktus. Wąska obudowa z niskorezonansowego MDF o wysokości 1150 mm stoi stabilnie dzięki usztywnieniu wykonanemu z aluminium i może być ustawiona precyzyjnie i bezpiecznie za pomocą kolców stożkowych o regulowanej wysokości wykonanych z litego aluminium. Do delikatnych podłóg dołączone są gumowe podkładki odsprzęgające. Obudowy o wysokim połysku na froncie i górze oraz matowych panelach bocznych ma wagę 27,7 kg każda. 

Specyfikacja Heco In Vita 3 w sklep.RMS.pl >>

Specyfikacja Heco In Vita 9 w sklep.RMS.pl >>

Po więcej produktów marki Heco kliknij tutaj>>