Dwa nowe modele bezprzewodowych głośników Sonos Era 100 i Sonos Era 300

Sonos wprowadza dwa nowe modele bezprzewodowych głośników – Era 100 i Era 300, które obsługują łączność Bluetooth 5.0 oraz Wi-Fi 6. Dodatkowo wyższy model, Era 300, współpracuje z technologią Dolby Atmos. Oba dostępne są w kolorze czarnym i białym w matowym wykończeniu.

Sonos Era 100

Era 100 oraz Era 300 otrzymały nowy intuicyjny interfejs użytkownika z innowacyjnym suwakiem głośności, co ułatwia sterowanie i umożliwia szybszą i bardziej spersonalizowaną kontrolę muzyki przy użyciu Sonos Voice Control, aplikacji Sonos, Apple AirPlay 2 i Bluetooth. W zaledwie kilka chwil przejdź od rozpakowania do słuchania. Po prostu podłącz kabel zasilający, połącz telefon lub tablet z siecią Wi-Fi i otwórz aplikację Sonos. Odkryj bezpłatną muzykę, oryginalne treści i tysiące stacji radiowych na żywo z każdego zakątka świata w Sonos Radio. Wszystko to znajdziesz w aplikacji Sonos zaraz po zakończeniu konfiguracji systemu.

Wraz z członkami rodziny i znajomymi możesz przesyłać strumieniowo treści bezpośrednio ze sparowanego urządzenia Bluetooth za jednym naciśnięciem przycisku. Sparuj dwa głośniki w jednym pomieszczeniu, by doświadczyć jeszcze szerszej sceny dźwiękowej i imponującego pokrycia dźwiękiem. Podłącz gramofon, komputer lub inne źródło muzyki za pomocą kabla pomocniczego i adaptera wejścia liniowego Sonos.

Sonos Era

Ekologia

Amerykański producent podkreśla, że wyprodukowano je zgodnie z nowymi standardami odpowiedzialnego projektowania, które obejmują możliwość długoterminowego serwisowania produktu, energooszczędność i wykorzystanie materiałów z recyklingu post-konsumenckiego.  Aby dać drugie życie materiałom i ograniczyć ilość odpadów, głośniki Era jest wykonany w dużej mierze z tworzyw sztucznych z recyklingu post-konsumenckiego. Opakowanie zewnętrzne i wewnętrzne jest wykonane z papieru z certyfikatem Forest Stewardship Council® i w 100% nadaje się do recyklingu. Poprawa wydajności oprogramowania natomiast przekłada się na ograniczenie zużycia energii zarówno wtedy, gdy głośnik odtwarza dźwięk, jak i w trybie bezczynności.

Sonos Era 300

Prywatność

Głośniki Era 100 oraz Era 300 powstały z myślą o łatwym słuchaniu i z uwzględnieniem wielu sposobów ochrony prywatności. Wyłącz asystentów głosowych, stukając ikonę dymku na górze głośnika. Zgaśnie wtedy dioda LED. Nadal będziesz mieć dostęp do innych funkcji wymagających użycia mikrofonu, jak regulacja Trueplay. Przesuń przełącznik z tyłu głośnika, by zyskać pewność, że nikt nie aktywuje przypadkowo asystenta głosowego. Odłączy to zasilanie modułu mikrofonu i zapewni jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa. Diody LED na produkcie informują o stanie połączenia, aktywności mikrofonu i wyciszeniu.

Dostraja się sam
Wystarczy jedno stuknięcie w aplikacji Sonos, a technologia Trueplay™ przeanalizuje wyjątkową akustykę pomieszczenia i zoptymalizuje EQ głośnika. Dzięki temu wszystkie odtwarzane treści będą brzmieć tak, jak powinny. Wbudowane mikrofony do kalibracji wydajności na bieżąco zoptymalizują brzmienie głośnika pod kątem miejsca, w którym przebywasz oraz słuchanej muzyki. Praktycznym udogodnieniem jest możliwość jednoczesnego korzystania z Wi-Fi i Bluetooth oraz możliwość parowania stereo w trybie Wi-Fi. Dzięki funkcji „Sound Swap” po przytrzymaniu przycisku odtwarzania / pauzy, Era100 wyśle aktualnie odtwarzaną muzykę do dowolnego głośnika Sonos w pobliżu.

Sonos Era

Odtwarzaj z dowolnego serwisu lub urządzenia
Przesyłaj strumieniowo dźwięk najwyższej jakości z dowolnego miejsca w domu bez zakłóceń powodowanych przez połączenia telefoniczne i powiadomienia. Kompaktowa konstrukcja sprawia, że głośnik mieści się świetnie na regale, blacie kuchennym, biurku czy stoliku nocnym. Do sterowania możesz użyć intuicyjnych przycisków dotykowych, aplikacji SonosApp lub bezpośrednio poprzez aplikację Pandora, Spotify lub Tidal. 

Sonos Era 100 

Sonos Era 100 zapowiadany jest jako nieco większy model zastępujący model Sonos One. Nowa wersja została wyposażona w nowe oprogramowanie oraz lepszą akustykę i wzornictwo. Era 100 to także nowe możliwości łączności, dzięki którym dźwięk wypełni dowolne pomieszczenie precyzyjnie dostrojonym brzmieniem stereofonicznym i głębokim basem przy dowolnym poziomie głośności. Era 100 jest zgodny z Wi-Fi 6 i Bluetooth 5.0. Posiada czterordzeniowy procesor 4xA55 1,4 GHz oraz koprocesor neuronowy, które znacznie poprawiają jego wydajność. 1GB pamięci SDRAM i 8GB pamięci NV.

Sonos Era 100

 

 

Dwa zakrzywione przetworniki wysokotonowe zapewniają wyraźne i precyzyjne przenoszenie wysokich tonów oraz podział stereofoniczny. Jeden przetwornik średnioniskotonowy zapewnia wierne odtwarzanie średnich częstotliwości dźwięku głosu oraz głębokie brzmienie basu. Jest on o 25% większy niż w Sonos One. Trzy cyfrowe wzmacniacze impulsowe doskonale dostrojone do wyjątkowej architektury akustycznej głośnika pozwalają cieszyć się niezrównanymi doznaniami dźwiękowymi.

Niestandardowe falowody wzmacniają dyspersję fal dźwiękowych, tworząc szerszą scenę dźwiękową. Układ dalekosiężnych mikrofonów wykorzystuje zaawansowane kształtowanie wiązki i wielokanałową eliminację pogłosu, co umożliwia szybką i precyzyjną aktywację sterowania głosowego oraz regulację Trueplay. Wyłącz za pomocą przełącznika mikrofonu.

Sonos Era 100

Sonos Era 300 

Sonos Era 300 został wyposażony w nowe oprogramowanie oraz lepszą akustykę i wzornictwo. To także nowe możliwości łączności, dzięki którym dźwięk wypełni dowolne pomieszczenie precyzyjnie dostrojonym brzmieniem stereofonicznym i głębokim basem przy dowolnym poziomie głośności. Era 300 jest zgodny z Wi-Fi 6 i Bluetooth 5.0. Posiada czterordzeniowy procesor 4xA55 1,9 GHz oraz 8GB pamięci DDR4 i 8GB pamięci NAND. Era 300 dzięki sześciu optymalnie rozmieszczonym przetwornikom w całej części przedniej, po bokach i u góry urządzenia, emituje dźwięk od ściany do ściany, od podłogi do sufitu, pozwalając słuchaczowi doświadczyć wrażeń Dolby Atmos.

Sonos Era 300

Dwa zakrzywione przetworniki wysokotonowe zapewniają wyraźne i precyzyjne przenoszenie wysokich tonów oraz podział stereofoniczny. Centralny głośnik wysokotonowy wspierany jest przez dwa przetworniki wysokotonowe po prawej i lewej, by wypełnić każde pomieszczenie dźwiękiem z czytelnymi wokalami i instrumentami wiodącymi. Niestandardowe falowody poprawiają dyspersję dźwięku i mają zapewnić szeroką scenę dźwiękową. Dwa wydajne przetworniki wysokotonowe są szeroko rozstawione po bokach w celu zminimalizowania wibracji i emitowania wyważonych basów. Umieszczony w stożku kierunkowym skierowany do góry głośnik wysokotonowy odbija dźwięk od sufitu podczas odtwarzania treści Dolby Atmos.

Sześć cyfrowych wzmacniaczy impulsowych doskonale dostrojonych do wyjątkowej architektury akustycznej głośnika pozwalają cieszyć się niezrównanymi doznaniami dźwiękowymi. Układ dalekosiężnych mikrofonów wykorzystuje zaawansowane kształtowanie wiązki i wielokanałową eliminację pogłosu, co umożliwia szybką i precyzyjną aktywację sterowania głosowego oraz regulację Trueplay. Wyłącz za pomocą przełącznika mikrofonu.

Sonos Era 300

Uwagi:

Aby odtwarzać dźwięk, głośnik należy najpierw skonfigurować za pomocą aplikacji Sonos przez sieć Wi-Fi. Pasujące produkty Sonos można połączyć w parę stereofoniczną przez Wi-Fi i korzystać z nich jako tylnych głośników dźwięku przestrzennego w systemie kina domowego Sonos.

Wejście liniowe USB-C wymaga kabla pomocniczego 3,5 mm i adaptera wejścia liniowego Sonos, które są sprzedawane osobno. Tego rodzaju połączenie nie jest przystosowane do podłączania telewizora.

Dostępność usług głosowych zależy od kraju i języka. Amazon Alexa wymaga posiadania konta Amazon. Sterowanie inteligentnym domem wymaga zgodnego urządzenia i połączenia z Internetem. Działanie niektórych funkcji może wymagać aktywowania umiejętności Alexy.

Specyfikacja Sonos Era 100 w sklep.RMS.pl kliknij tutaj >>

Specyfikacja Sonos Era 300 w sklep.RMS.pl kliknij tutaj >>

Po produkty z kategorii "Sonos" kliknij tutaj >>