Najnowsza generacja Sonus faber Homage: Guarneri, Amati, Serafino, Vox

Kolekcja Homage Sonus Faber po raz pierwszy ujrzała światło dzienne 30 lat temu, a dziś włoski producent zapowiada kolejną generację z czterema modelami. Będą to 2-drożne podstawkowe Guarneri G5, 3,5-drożne Amati G5, 3,5-drożne Serafino G2, a wkrótce także 3-drożna kolumna centralna Vox G3. Linia Homage łączy nowoczesny kunszt z najświeższymi innowacjami producenta, by wynieść wrażenia słuchowe na jeszcze wyższy poziom.

Sonus faber linia Homage

Modele linii  Homage są wyposażone w sprawdzone technologie Sonus faber, w tym głośnik wysokotonowy DAD, membrany średniotonowe z pulpy celulozowej i przetworniki średnio-niskotonowe z membraną typu sandwich. Szef działu projektowania Livio Cucuzza przyznaje: „Najbardziej złożonym, ale także ekscytującym momentem dla projektanta jest moment, w którym zostaje wezwany do ulepszenia ponadczasowej ikony”. Sonus faber linia Homage

NAJNOWSZE TECHNOLOGIE

Najnowsza generacja Homage przynosi także ulepszenia. Podnoszą one moc dźwiękową Homage, przy jednoczesnym zachowaniu nieskazitelnych detali i uzyskaniu efektu trójwymiarowego dźwięku, odtwarzającego wrażenie występu na żywo.  

Sonus faber linia Homage

Linia Homage zachowuje klasyczną kształt lutni, który po raz pierwszy wprowadzono w poprzedniej kolekcji Homage Tradition, ale ze zmodyfikowaną konstrukcją, do której dodano gładkie, zaokrąglone krawędzie, z anodowanym grafitowym wykończeniem. Najnowszy komputerowy sprzęt do symulacji i testowania pozwolił na udoskonalenie projektu obudowy. Wprowadzono ulepszenia i usztywniania, które poprawiają wydajność i moc wyjściową przy zachowaniu kontroli rezonansu.

Sonus faber linia Homage

Modele Amati G5, Serafino G2 oraz Vox G3 wyposażono w zastrzeżoną technologię Intono firmy Sonus faber, która wykorzystuje dostrojony przetwornik średniotonowy w celu zmniejszenia szczytów impedancji i pozwala w pełni wykorzystać zalety obudowy wyposażonej w aluminiowe „półki tłumiące i pochłaniające wilgoć” oraz zastrzeżony system portów antyrezonansowych UltraFlex, który maksymalizuje przepływ powietrza. 

Producent podkreśla, że jednostki napędowe w nowej serii Homage są wyrównane czasowo i fazowo w każdym przetworniku. Nowa technologia zwrotnicy obniża poziom szumów i eliminuje szumy tła, zapewniając trójwymiarowy dźwięk. Głośniki wysokotonowe DAD firmy Sonus faber, stożki średniotonowe z pulpy celulozowej oraz membrana typu „sandwich” to kolejne ulepszenia, które poprawiają brzmienie najnowszej generacji linii Homage. 

Sonus faber linia Homage

Kolumny wyposażono w nowe, wydajniejsze przetworniki średniotonowe o średnicy 150 mm z naturalnego włókna, wykorzystujące silne magnesy neodymowe, wraz z krótszymi i szerszymi cewkami, co ma zapewnić większą kontrolą i szybszą reakcję.

Sonus faber linia Homage

DZIEDZICTWO

Sonus faber Homage kontynuuje historię innowacji muzycznych we Włoszech. Wzorując się na dziełach mistrzów rzemiosła na przestrzeni wieków – Andrei Amati, Santo Serafino i Giuseppe Guarneri – Homage łączy jakość dźwięku i wzornictwo. Design Sonus faber jak zawsze jest hołdem dla tytanów historii muzyki, a użyte technologie mają sprawić, że niezależnie od pomieszczenie odsłuchowego, za każdym razem poczujemy się jakbyśmy słuchali muzyki na żywo. 

Nowa, piąta generacja Homage to ta najbardziej rozwinięta, najbardziej dojrzała, ale równie autentyczna i wyjątkowa. Każdy głośnik Homage jest tworzony przez oddanych rzemieślników Sonus faber w fabryce w Vicenzy we Włoszech. 

  • Guarneri (5 generacja)
  • Serafino (2 generacja)
  • Amati (5 generacja)
  • Vox (3 generacja)

Sonus faber linia Homage


Najnowsza generacja serii Homage łączy rzemiosło starego świata ze współczesną elegancją. Kultowe drewniane szafki Homage są teraz dostępne w trzech wykończeniach: Graphite, Wengè i Red.

Od stycznia 2023 roku najnowsza generacja serii Homage będzie dostępna w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, a wkrótce potem pojawi się w pozostałych częściach świata.

Specyfikacja kolumny podstawkowej Sonus faber Homage Guarneri G5 >>

Specyfikacja kolumny podłogowe Sonus faber Homage Amati G5 >>

Specyfikacja kolumny podłogowe Sonus faber Homage Serafino G2 >>

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - kolumny stereo