NuPrime PRA-9X dla wymagających miłośników analogowego brzmienia

Najnowszy przedwzmacniacz stereo z zaawansowanym przedwzmacniaczem gramofonowym i wzmacniaczem słuchawkowym z serii 9X od NuPrime.

 
 

 

PRA-9X to najnowszy przedwzmacniacz stereo ze wzmacniaczem słuchawkowym od NuPrime. W pełni zbalansowany i z ultraniskimi zniekształceniami - THD+N wynosi jedynie 0,0004%. Zaprojektowany został dla wymagających miłośników analogowego brzmienia.

Dzięki imponującej szczegółowości oraz dynamice, PRA-9X oferuje niewiarygodnie realistyczną scenę dźwiękową, zapewniając słuchaczowi emocje, jakich można doświadczyć podczas koncertu symfonicznego.

 

 

NuPrime PRA-9X wyposażony jest w przedwzmacniacz gramofonowy, który dzięki regulacji ustawień pojemności wejściowej i impedancji, umożliwia dopasowanie wielu wkładek MM.

Kolejnym dodatkiem jest gniazdo Jack 6,3mm, dzięki któremu urządzenie pełni również funkcję wzmacniacza słuchawkowego.

Główne cechy:

  • Obwód wzmacniacza gramofonowego RIAA, z regulowaną pojemnością wejściową i impedancją dla wkładek MM.

  • Wejście i wyjście przedwzmacniacza w pełni zbalansowane.

  • Dźwignia na przednim panelu pozwala wyłączyć regulację siły wzmocnienia (Variable), aby dostarczyć sygnał o stałym napięciu (Fixed) na wyjściach przedwzmacniacza.

  • Wykorzystując bipolarny moduł wzmacniacza operacyjnego MUSES8820 (dwukanałowy), PRA-9X pozwala poczuć obecność orkiestry w naszym pokoju odsłuchowym, jakiej doświadcza się na koncercie symfonicznym, czy też sprawić aby poczuć się jakbyśmy słuchali występu artysty na żywo.

  • Obwód wzmacniający nowej generacji NuPrime, zapewniający najwyższą wydajność przy bardzo niskich THD+N (zniekształcenia + szum w sygnale) 0,0004% (7,5 Vrms) i stosunek sygnału do szumu aż 114 dB (S/N).

  • Wydajny wzmacniacz słuchawkowy, potrafiący dostarczyć 560mW mocy przy 32 Ohm.

  • Wejście i wyjście Trigger do sterowania włączaniem/wyłączaniem zasilania wielu urządzeń.

  • Wejścia i wyjścia wykorzystują specjalne przekaźniki - dedykowane do zastosowań audio - które charakteryzują się najniższymi możliwymi zakłóceniami i najwyższą dokładnością transmisji sygnału podczas przełączania źródeł.

 

 

Zastosowanie ultraniskoszumowego, toroidalnego transformatora pozwoliło na zredukowanie szumów pochodzących z zasilania AC do minimum, a precyzyjna budowa wyklucza wibracje i tzw. "brumienia". W sekcji zasilania, za filtrowanie prądu odpowiadają wysokiej jakości kondensatory. Pozostała część obwodu zasilania jest zaprojektowana tak, aby dostarczyć jak najczystszą energię.

 

 

 

 

Wejście gramofonowe ma różne ustawienia rezystorów wejściowych i kondensatorów, aby pasowały do ​​różnych wkładek MM. Wzmacniacz gramofonowy PRA-9X to 2-stopniowy wzmacniacz RIAA, który wykorzystuje wzmacniacz operacyjny MUSES8820, aby zapewnić dokładną krzywą RIAA i niskie zniekształcenia przy wysokim wzmocnieniu i wydajności.

 

 

 

Wyjścia liniowe zawierają cztery nowe moduły wzmacniaczy NuPrime o ultraniskich zniekształceniach (THD=0.0004%), złożone ze wzmacniacza operacyjnego MUSES8820 w nowym obwodzie wzmacniającym. Charakteryzują się doskonałymi ultraniskimi zniekształceniami i wysoką wydajnością.

 

 

Czytelny wyświetlacz na panelu przednim informuje o wybranym źródle wejściowym i ustawionej sile głośności, którymi można sterować za pomocą dołączonego, ergonomicznie zaprojektowanego pilota.

 

 

Specyfikacja techniczna na stronie produktu w sklep.Rms.pl >>