Nowa seria subwooferów: Velodyne Acoustics Impact X

Subwoofer Velodyne Acoustics Impact X

Velodyne Acoustics wprowadza nową linię subwooferów Impact X. Póki co znajdziemy w niej dwa modele aktywne: 10-calowy Impact X 10 o mocy 250W oraz 12-calowy Impact X 12 o mocy 300W.

Założone w 1983 roku w Dolinie Krzemowej, Velodyne od początku nastawione było na produkcję subwooferów. Teraz producent zapewnia, że seria Impact X z całkowicie przeprojektowanymi przetwornikami o dużym wychyleniu w połączeniu z potężnymi wzmacniaczami mocy MOSFET klasy D wyznaczy nowe standardy w tym przedziale cenowym. Ma ona zapewnić niezwykłą wydajność i precyzję, co znajdzie przełożenie na jakość reprodukcji niskich tonów w naszym kinie domowym oraz lepsze doznania muzyczne.

 

 

Nowa gama subwooferów Impact X firmy Velodyne Acoustics łączy wydajne przetworniki niskotonowe skierowane do przodu z portem bass reflex skierowanym w dół. Seria Impact X wyposażona została w dwucalową cewkę drgającą nawiniętą w czterech warstwach drutu z wysokiej jakości miedzi, kontrolowaną przez potężny podwójny magnes ferrytowy. Gumowe zawieszenie celulozowego stożka wykonane jest z kauczuku nitrylowego i umożliwia odchylenie ruchu od 25 mm. Subwoofery z gamy Impact X sterowane są przez procesory DSP o wysokiej rozdzielczości renomowanego producenta Analog Devices. By ograniczyć zniekształcenia wzmacniacza, w gamie Impact X zastosowano, znany także z innych modeli Velodyne, układ zapobiegający clippingowi.

velodyne impact x

Oprócz standardowych parametrów, seria Impact X oferuje cztery tryby odtwarzania niskich tonów do różnych zastosowań: „Flat” (jak najniższy zakres basu), „Film”, „Rock/Pop” oraz „Tryb nocny” (z ograniczonym poziomem basów). Aktualne ustawienie zobaczymy na przednim wyświetlaczu. Tryby wybieramy za pomocą dołączonego pilota, który umożliwia także regulację częstotliwości podziału, głośności i fazy oraz przyciemnienie wyświetlacza.

 

Wejścia RCA dla lewego i prawego kanału umożliwiają podłączenie odtwarzaczy źródłowych, a dodatkowe subwoofery można podłączyć za pomocą odpowiednich gniazd wyjściowych. Ponadto zaciski kablowe umożliwiają integrację subwooferów także w systemach, w których źródło nie ma odpowiedniego wyjścia RCA.

Schludna, kompaktowa obudowa z płyty MDF z elastomerowymi nóżkami dostępna jest w czarnym lub białym wykończeniu.

 

Specyfikacja Velodyne Acoustics Impact X 10 w sklep.RMS.pl >>

Specyfikacja Velodyne Acoustics Impact X 12 w sklep.RMS.pl >>

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Subwoofery do kina domowego

subwoofery do kina domowego sklep.rms.pl