KEF Uni-Q na pokładzie Lotus Emira, czyli dźwięk hi-end w branży motoryzacyjnej

KEF Lotus Emira

 

Lotus Car Limited, czyli brytyjski producent samochodów sportowych i wyścigowych z siedzibą w Norfolk, ogłosił właśnie, że podejmuje współpracę z brytyjskim producentem głośników KEF. Ma to doprowadzić do wprowadzenia high-endowego dźwięku do nowej generacji sportowych samochodów Lotus i elektrycznych pojazdów klasy premium.

 

kef-lotus

Pierwszym polem do wypróbowania nowego partnerstwa audio-motoryzacyjnego będzie świeżo zapowiedziany model Lotus Emira, bezpośredni następca Evory i ostatnie auto tej marki, w którym znajdziemy silnik spalinowy. Dźwięk z KEF pojawi się także w kolejnych generacjach samochodów Lotusa.

kef-lotus

 

W wyposażeniu seryjnym Emiry znajdziemy m.in. system multimedialny obsługujący Android Auto i Apple CarPlay. O przestrzenny dźwięk w niewielkim kokpicie zadba 10-kanałowy system dźwiękowy KEF, w którym wykorzystano ich autorską technologię Uni-Core™, użytą wcześniej m.in. w KEF KC62. Jak zapewnia brytyjski producent, to unikalne połączenie głośnika średniotonowego i wysokotonowego w układzie koncentrycznym pozwoli na zachowanie wysokiej wydajności pomimo ograniczeń przestrzeni, zapewniając przy tym spójne, hiperrealistyczne wrażenia dźwiękowe na światowym poziomie. Po raz pierwszy Uni-Core KEF zostanie wykorzystany do optymalizacji dźwięku we wnętrzu samochodu.

KC62

 

I to samochodu nie byle jakiego…Wspomniany Lotus Emira to sportowe coupe z centralnie umieszczonym 4-cylindrowym silnikiem Mercedesa-AMG M139, które rozpędzi się do 290 km/h, a słabszy wariant do 100 km/h w mniej niż 4,5 sekundy. Emira będzie wyposażona w ośmiobiegową dwusprzęgłową skrzynię biegów. Pierwsze samochody dotrą do klientów w 2022 roku, a wersja podstawowa powinna kosztować około 60 000 funtów.

Cena i specyfikacja KEF KC62 w sklep.RMS.pl >>