Transport iFi ZEN Stream: pomost między siecią Wi-Fi a systemem audio, który zadba o Twoje audio ZEN

Transport strumieniowy ZEN Stream to najnowszy element serii Ifi ZEN. Urządzenie, które za swój jedyny cel stawia wydajne przesyłanie muzyki wysokiej rozdzielczości z sieci do zewnętrznego DAC-a bez utraty jakości. Obsługuje PCM do 32-bitów/384 kHz i DSD do 11,2 MHz (DSD256) przez Wi-Fi, a także przez kabel Ethernet.

Ponieważ iFi ZEN Stream jest sieciowym „transportem” dźwięku to, w przeciwieństwie do „odtwarzacza”, wyprowadza sygnał cyfrowy, a nie analogowy i można go łączyć z dowolnym przetwornikiem cyfrowo-analogowym preferowanym przez użytkownika.

ifi-zen-stream

Wizualnie iFi ZEN Stream nie odbiega od pozostałych elementów serii. Charakterystyczna ciemnoszara, aluminiowa obudowa bez problemu skomponuje się z pozostałymi urządzeniami serii ZEN. Na srebrnej aluminiowej płycie czołowej znajdziemy dwie wielokolorowe diody LED. Jedna z nich wskazuje połączenie internetowe/intranetowe i prędkość, a druga informuje o przychodzącym formacie audio i częstotliwości próbkowania (diody LED można opcjonalnie wyłączyć). Poza tym znajdziemy tylko dwa przyciski: włącznik zasilania i przycisk „hotspot”, który służy do połączenia się z siecią Wi-Fi. Prosto i na temat.

ifi-zen-stream

Chociaż nie ma innego wyświetlacza niż diody LED, to wszystkie informacje o strumieniowanej muzyce znajdziemy w aplikacji sterującej, która może też pełnić rolę pilota. iFi podjęło decyzję, że lepiej skupić się na wydajności i stosunku wartości do ceny, niż na zwiększaniu kosztów poprzez włączenie wyświetlacza, który z powodzeniem można zastąpić komunikacją poprzez aplikację.

Zoptymalizowana architektura open-source sprawia, że użytkownik nie jest przywiązany do określonej platformy lub aplikacji, a społeczność streamingowa jest zachęcana do współpracy z iFi w celu tworzenia dodatkowych funkcji, które można dodawać za pośrednictwem aktualizacji OTA (Over The Air). Antena Wi-Fi umożliwia dwuzakresowy odbiór z obsługą sieci 802.11a/b/g/n/ac, a tylne złącza obejmują wysokiej jakości port Gigabit Ethernet, wejście USB-A z opcją odtwarzania muzyki z dysku twardego lub urządzenia pamięci masowej oraz port USB-C do aktualizacji oprogramowania sprzętowego jako alternatywa dla aktualizacji OTA przez Wi-Fi.

ifi-zen-stream

Producent zapewnia, że niepozorna obudowa kryje niebagatelną moc, zarówno pod względem technologii, jak i komponentów. Wewnątrz znajdziemy mocny 64-bitowy czterordzeniowy mikroprocesor ARM Cortex oraz dyskretne, wysokiej jakości wielowarstwowe kondensatory ceramiczne TDK C0G i cewki indukcyjne firmy Taiyo Yuden i Murata. Złącza USB i S/PDIF regulowane są przez femtoprecyzyjny zegar iFi GMT (Global Master Timing) w celu wyeliminowania jittera z sygnału cyfrowego, wzmocnione przez przygotowane do nich technologie - odpowiednio Active Noise Cancellation II i iPurifier. Porty USB – zarówno wejściowe, jak i wyjściowe – obsługują SuperSpeed USB3.0.

ifi-zen-stream

iFi Zen Stream może łączyć się z kolekcja muzyki lub ulubioną usługą przesyłania strumieniowego, w tym z Tidal Connect i Spotify Connect, aplikacje z certyfikatem DNLA, AirPlay, Roon Bridge, UPnP (w tym bezpośrednio podłączone urządzenia pamięci masowej USB) i NAA (do użytku z HQPlayer). Dostępne opcje będą z czasem rozszerzane. W przygotowaniu jest pełna certyfikacja Roon Ready, a kompatybilność z Chromecastem zostanie dodana jako bezpłatna aktualizacja oprogramowania układowego jeszcze w tym roku.

iFi ZEN Stream: pomost między siecią Wi-Fi a systemem audio, który zadba o Twoje audio ZEN.

Specyfikacja iFi Audio ZEN Stream w sklep.RMS.pl >>

Po więcej produktów z kategorii kliknij tutaj - odtwarzacze strumieniowe