Nowe wzmacniacze Marantz AV8805A i Denon AVC-X8500HA bez problemów z HDMI 2.1

 

Denon i Marantz ogłosili nowe flagowe wzmacniacze AV z obsługą 8k: Denon AVC-X8500HA i Marantz AV8805A. To ulepszone modele poprzedniej generacji: Denon AVC-X8500H i Marantz AV8805, w których naprawiono problemy z HDMI 2.1, o którym pisaliśmy tu

                                                   denon

Oba urządzenia zawierają dedykowane wejście 8K HDMI 2.1. które jest teraz w pełni kompatybilne z wideo 8K / 60Hz i 4K / 120Hz i są wyposażone chyba we wszystkie funkcje audio HDMI 2.1, 8K i 3D, jakie tylko można sobie wyobrazić.

Aby uzyskać wyjątkowe kolory, wyrazistość i kontrast, nowe wzmacniacze AV obsługują HDR10, Dynamic HDR, HLG (Hybrid Log Gamma) i Dolby Vision, a także podpróbkowanie 4: 4: 4 Pure Color i BT.2020 pass-through. Nowa funkcja HDMI - Quick Media Switching (QMS) zadba natomiast o natychmiastową, płynną zmianę liczby klatek na sekundę. Dodano też kilka nowych rozwiązań skierowanych głównie do graczy, takich jak np. zmienna częstotliwość odświeżania (VRR), a także tryby Auto Low Latency (ALLM) i Quick Frame Transport (QFT), które zmniejszają opóźnienia.

marantz

Marantz AV8805A i Denon AVC-X8500HA są w stanie przeskalować istniejącą zawartość HD i 4K do 8K, poprawiając jakość materiału źródłowego. Nadal są to urządzenia, które oferują wsparcie dla eARC (Enhanced Audio Return Channel) i umożliwiają bezstratną transmisję dźwięku z aplikacji telewizyjnych lub podłączonych urządzeń za pomocą jednego kabla HDMI.

HEOS

Zaktualizowane modele obsługują teraz nie tylko DTS:X, ale również DTS:X Pro, który umożliwia dekodowanie do 13 kanałów DTS:X z konfiguracjami głośników, takimi jak 7.2.6 lub 9.2.4 oraz najnowsze formaty audio 3D, w tym Dolby Atmos, Dolby Atmos Height Virtualization Technology, DTS: X, DTS Virtual: X, IMAX Enhanced i Auro-3D. Najnowsze technologie wirtualizacji głośników Atmos zapewniają wciągający dźwięk bez głośników znajdujących się na suficie, tworząc wirtualne efekty w układzie głośników 7.1, 5.1 lub 2.1.

amplituner-av

Posiadacze wcześniejszych modeli, czyli Marantz AV8805 lub Denon AVC-X8500H, mają możliwość zaktualizowania karty HDMI do specyfikacji modeli z dodaną literką „A” kontaktując się z autoryzowanym sprzedawcą.

Specyfikacja Denon AVC-X8500HA w sklep.RMS.pl >>

Specyfikacja Marantz AV8805A w sklep.RMS.pl >>

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - amplituner kina domowego