Nowy standard USB Typu C 2.1 - 240W mocy!

Wprowadzenie w 2000 roku symetrycznego, obustronnego USB C było prawdziwą rewolucją. Nie tylko wyeliminowało dylemat prawidłowego włożenia wtyczki, ale także zwiększyło szybkość ładowania i z czasem stało się nieomal uniwersalnym rozwiązaniem ładowania smartfonów, a nawet laptopów. Nadchodzi jednak nowy standard - USB Typu C 2.1.

 usb C


Jak informuje USB-IF (USB Implementer's Forum), jeszcze w tym roku może nadejść nowa era w świecie USB - USB-C 2.1 . Zapowiadany najnowszy standard, czyli USB Typu C 2.1, pozwoli na przesył aż do 240 W, a tym samym umożliwi ładowanie bardziej prądożernych urządzeń. W porównaniu do USB Typu C 2.0, które dostarczało 100W, jest to gigantyczny postęp. Wygląda na to, że za pośrednictwem nowego wtyku będziemy w stanie ładować drukarki, skanery, a nawet projektory i konsole.

Wprowadzenie nowego standardu wiąże się z koniecznością modernizacji adapterów tak, by w miejscach stykania się elementów metalowych nie dochodziło do spięć. Trzeba będzie także opracować nowe kable, które będą w stanie poradzić sobie z 5 A lub 50 V. Docelowo jednak USB-C 2.1, oznaczane jako EPR (Extended Power Range), prawdopodobnie jeszcze bardziej ułatwi nam życie.

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - kable USB