KEF LS50 Wireless II z certyfikatem Roon Ready

KEF LS50 Wireless II to pierwsze głośniki KEF z certyfikatem Roon Ready od Roon Labs.

KEF LS50 Wireless II 

LS50 Wireless II z przetwornikami 12-stej generacji Uni-Q oraz technologią absorpcji metamateriałów (MAT) zostały wprowadzone na rynek we wrześniu 2020 roku. LS50 Wireless II obsługują platformę W2 i zapewniają bezpośredni dostęp do głównych usług strumieniowego przesyłania muzyki do 24 bitów / 384 kHz, a także MQA i DSD. Teraz będą także w stanie korzystać ze wszystkich funkcji komunikacji sieciowej Roon RAAT (Roon Advanced Audio Transport). W praktyce oznacza to tyle, że LS50 Wireless II bezproblemowo wykryją i połączą się z Roon, bez dodatkowej konfiguracji.


KEF LS50 Wireless II

Roon to sieciowa platforma audio, oferująca odtwarzanie bit-perfect i wyświetlanie ścieżki sygnału. Oprócz dostępu do bezkompromisowej jakości dźwięku, otrzymujemy także bazę zdjęć wykonawców, napisów końcowych, biografii, recenzji, tekstów piosenek, dat tras koncertowych. Bez wątpienia Roon to nader angażujący sposób przeglądania, porządkowania i słuchania muzyki. I choć początkowo traktowany był jako audiofilska ciekawostka, to powoli staje się standardem w segmencie high-end hi-fi. Nic dziwnego zatem, że ostatnio coraz więcej producentów stara się o certyfikat Roon Labs.

 KEF LS50 Wireless II

By jednak mieć pewność, że urządzenie oznaczone jako Roon Ready było w stanie zapewnić odpowiednią jakość dźwięku i płynność przesyłu strumieniowego w sieci, Roon Labs LLC od początku polega na partnerskim programie z producentami sprzętu. Tylko urządzenia, które spełniają wymogi określone przez Roon Labs, mogą identyfikować się jako Roon Ready. Na liście sprzętowych partnerów Roon znajduje się już kilkanaście marek, m.in. Chord, Pro-Ject, JBL, Lumin, Lyngdorf, NAD, Naim, ostatnio dołączyli do tego grona Astell&Kern i Arcam, a teraz także KEF.

 KEF LS50 Wireless II

Cena i specyfikacja kolumn KEF LS50 Wireless II w sklep.RMS.pl >>

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - kolumny aktywne >>