Trzy modele z nowej serii REL Acoustics: T / 9x, T / 7x i T / 5x

REL Acoustics zaprezentował nową serię subwooferów T / x, składającą się z trzech modeli: podstawowego T/5x, średniego T/7x i flagowego T/9x. Seria T / x ma być szybsza, wydajniejsza i w pełni ulepszona. To nie tylko odświeżenie poprzedników, ale dostarczenie jakości zbliżonej do serii S przy mniejszej zasobności portfela.

rel-t9xNajnowsze modele otrzymały nowe, zaktualizowane wzmacniacze, obudowy i przetworniki. T/5x, T/7x, T/9x różnią się między sobą wielkością obudowy, średnicą głośnika oraz mocą wzmacniacza. Łączy je jednak nowy design. Seria T była kanciasta, nowa seria T/x ma zaokrąglone rogi obudowy. Pomimo tego, że objętość obudowy została zwiększona, to nowy design sprawia, że tego nie dostrzegamy. A efekt został osiągnięty – subwoofer uzyskuje wyższą moc wyjściową przy braku wzrostu mocy wzmacniacza.

rel-t7x


Wszystkie trzy nowe produkty są wyposażone w głośniki FibreAlloy i zmodernizowane zawieszenia. Dodano oddzielne wejścia wysokopoziomowe, wejście niskopoziomowe oraz wygodne dedykowane wejście .1/LFE. Przełącznik trybu gotowości jest dołączony tylko do jednostek 220 V.

Subwoofery z serii T/x oparto na wzmacniaczach klasy AB o mocy 125, 200 i 300 W, używanych w każdej generacji Serii T od 2006 roku. Zachowano także aluminiową zaślepkę środkową, odpowiedzialną za usztywnienie lekkiego 10-calowego (250 mm) głośnika przy prawie zerowej masie.

Producent zwrócił szczególną uwagę na filtry, które zostały dostrojone w celu uzyskania czystszego, bardziej szczegółowego i przejrzystego dźwięku. Te same filtry są używane w serii S.

 rel-t9x

T/9x: flagowiec serii T/x

Największy i najmocniejszy flagowy model T / 9x (od 27 Hz) został wyposażony w 10-calowy aktywny głośnik na przednim panelu oraz 10-calowy pasywny głośnik skierowany w podłogę.
300-watowy wzmacniacz MOSFET zastosowany w T/9x oznacza lepszą wydajność i wytrzymałość. Ma jeszcze większą moc niż poprzednik, ale nie poświęca niczego z przejrzystości, aby to osiągnąć.

rel-t7x

T/7x

T/7x jest jednym z najbardziej zrównoważonych subwooferów REL-a. Szybki i delikatny, potrafi wybić głęboki, melodyjny bas, który przeczy jego rozmiarom. W T/7x (od 30 Hz) główny głośnik ma 8” (pasywny 10”).

rel-t5xT/5x

REL T/5x (od 32 Hz) otrzymał tylko jeden aktywny głośnik 8”. Przez to jednak, że skierowany jest ku dołowi, energia basu uderza w podłogę i równomiernie rozchodzi się po całej przestrzeni, dzięki czemu zachowuje się jak większe modele REL-a. W projekcie T/5x wyeliminowano maskownicę. T/5x sprawdzi się szczególnie w małych i średnich pomieszczeniach.

REL zapewnia, że seria T/x dostarczy nam szybsze, bardziej przejrzyste pełnozakresowe brzmienie z wyższymi poziomami wyjściowymi i jeszcze większą przyjemnością słuchania muzyki i oglądania filmów.

Cena i specyfikacja REL T/9x w sklep.RMS.pl >>

Cena i specyfikacja REL T/7x w sklep.RMS.pl >>

Cena i specyfikacja REL T/5x w sklep.RMS.pl >>

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Subwoofery do kina domowego