Ewolucja Cambridge Audio, czyli nowa seria EVO

 

Pięćdziesięcioletnie doświadczenie Cambridge Audio zaowocowało najnowszą serią EVO. Na początek firma wprowadza 2 modele wzmacniaczy typu all-in-one Evo 75 i Evo 150, ale jeszcze w tym roku dołączy do nich specjalnie zaprojektowany transport CD Evo oraz głośniki podstawkowe Evo S.  

Cambridge Audio zapowiada, że nowa seria Evo znaczy kolejny etap rozwoju firmy, ogromny krok naprzód. Nazwa pochodzi od słowa „ewolucja” (evolution) i ma oznaczać transformację, poprawę i postęp. W kwestii designu na pewno...

Wzmacniacze zintegrowane typu all-in-one Cambridge Audio Evo 75 i Evo 150

Producent podkreśla, że nowa seria dostarczy pełne hi-fi, precyzyjne i ekspresyjne. Na pierwszy ogień wysuwa dwa wzmacniacze typu all-in-one: Evo 75 (watów na kanał) i Evo 150 (watów na kanał), które mają być dostępne już w kwietniu. Nie są to bliźniaki jednojajowe, ale na pewno mamy do czynienia z rodzeństwem, nie tylko ze względu na wspólne nazwisko „Cambridge Audio Evo”.

evo

Oba modele Evo wyposażono w wysokiej klasy przetworniki cyfrowo-analogowe ESS Sabre, dzięki którym cyfrowa muzyka konwertowana jest do postaci analogowej z zachowaniem dynamiki i precyzji. Ponadto oba urządzenia opierają się na sprawdzonej już platformie streamingowej StreamMagic obsługującej - DLNA, AirPlay 2, Chromecast, Spotify Connect, Tidal Connect, Roon Ready, Qobuz i radio internetowe. Komfortu obsługi dopełnia 6,8-calowy, kolorowy panel LCD, bogaty zestaw łączy oraz wbudowany moduł WiFi i Bluetooth 4.2 A2DP / AVRCP z obsługą kodeków SBC, aptX i aptX HD.

evo150

Oprócz wejść RCA, optycznego i koaksjalnego, HDMI ARC i gniazda słuchawkowego 3,5 mm, Evo 150 wyposażone jest również w wejście na przedwzmacniacz gramofonowy MM, asynchroniczne USB i zbalansowane wejście XLR. Evo 150 umożliwia  również podłączenie dwóch par głośników. Prosty w użyciu i kompatybilny z prawie każdym formatem, od winylu po cyfrowe przesyłanie strumieniowe, Evo 150 zasługuje na miano urządzenia all-in-one. Model Evo 75 to jego skromniejsza, okrojona wersja.

W obu modelach mamy możliwość spersonalizowania obudowy - panele boczne mogą być z ciepłego drewna orzechowego lub z czarnego anodyzowanego aluminium.

Cambridge Audio zapowiada, że już niedługo do serii dołączą głośniki podstawkowe Evo S, a w późniejszym czasie także specjalnie zaprojektowany transport CD Evo.

Głośniki podstawkowe Cambridge Audio Evo S

To przede wszystkim kompaktowy rozmiar, wygoda (oraz prostota) typu plug-and-play. Schludny design zapewnia bezproblemowe estetyczne zgranie z pozostałymi produktami z serii Evo. Evo S to 2-drożna kolumna z przetwornikiem wysokotonowym w postaci jedwabnej kopułki, przetwornikiem średnioniskotonowym i bass reflexem umieszczonym z tyłu obudowy. W sprzedaży pojawi się najprawdopodobniej już w maju.

Cambridge Audio Transport CD Evo

W serii Evo ma się znaleźć również nowy transport CD Evo, który będzie estetycznie i technologicznie kompatybilny z innymi produktami z serii: Evo 75, Evo 150, Evo S. Jednak na razie producent nie zdradza żadnych szczegółów. 

Cambridge Audio Evo

 

Specyfikacja wzmacniacza zintegrowanego all-in-one Cambridge Audio Evo 150 w sklep.RMS.pl>>

Specyfikacja wzmacniacza zintegrowanego all-in-one Cambridge Audio Evo 75 w sklep.RMS.pl>>

Specyfikacja głośników podstawkowych Cambridge Audio Evo S w sklep.RMS.pl>>

Specyfikacja transportu CD Cambridge Audio Evo CD w sklep.RMS.pl>>