Amerykański producent Polk Audio z nową, 9-elementową serią Reserve

Seria Reserve jest reklamowana jako wysokowydajna, wszechstronna linia głośników, która może pochwalić się certyfikatem IMAX Enhanced i Hi-Res Audio oraz kompatybilnością z Dolby Atmos i DTS: X.

Nową linię tworzą trzy modele kolumn podłogowych (R500, R600 i R700), trzy głośniki kanału centralnego (R300, R350 i R400) oraz dwa głośniki podstawkowe (R100 i R200). Ponadto Polk Audio po raz pierwszy wprowadza moduł wysokości (R900) do montażu na ścianie lub kolumnie głośnikowej. W ten sposób bez konieczności instalacji głośników sufitowych, możemy cieszyć się kodekami kina domowego nowej generacji.

 polk-reserve

Mówiąc w skrócie Reserve to przetworniki z flagowej serii Legend umieszczone w bardziej oszczędnych obudowach. Niemniej, mimo iż faktycznie znajdziemy tam znany nam już opatentowany 1-calowy głośnik wysokotonowy Pinnacle i średniotonowy Turbine Cone, to Reserve korzysta również z najnowszych rozwiązań do zarządzania basem i kontroli rezonansu firmy Polk - PowerPort i X-Port. Format przetworników różni się w zależności od rozmiaru głośnika, ale technologia pozostaje niezmienna. Wszystko to ubrane w nowe, sztywne obudowy ze wzmocnieniami wewnętrznymi.


polk-reserve

 Wysokie tony

1-calowy głośnik wysokotonowy Pinnacle wyposażony jest w falowód, który jest tak ukształtowany, by rozprowadzać wysokie tony, tworząc szeroki sweet spot. Dzięki certyfikacji Hi-Res sprawdzi się zarówno w systemach dwukanałowych, jak i do obsługi wielokanałowego dźwięku 3D.


polk-reserve

Średnie tony

Lekka membrana Turbine (Turbine Cone) ma zadbać o płynną szczegółowość średnich tonów. To połączenie opatentowanej konstrukcji przetwornika z rdzeniem piankowym firmy Polk z formowaną geometrią turbiny, która zwiększa sztywność i tłumienie bez dodawania masy.

 polk-reserve

Niskie tony

Dzięki Power Port 2.0 zastosowanemu w podłogowych modelach R600 i R700 uzyskujemy głębsze rozszerzenie basów przy wyższych poziomach wyjściowych. Podstawa rury portowej została wykonana z aluminium i w porównaniu z poprzednimi projektami, umieszczono go bliżej podłogi.

 polk-reserve

Seria Reserve wprowadza opatentowaną technologię X-Port, która wykorzystuje zestaw precyzyjnie dostrojonych absorberów o zamkniętej konstrukcji, których celem jest wyeliminowanie niepożądanych rezonansów obudowy i portów. Głośniki są dostarczane z magnetycznymi panelami przednimi. Według producenta różnica między grą z maskownicą lub bez jest minimalna.
polk-reserve

Wszystkie produkty z serii Polk Audio Reserve są teraz dostępne w sprzedaży w kolorze czarnym, z białym matowym wykończeniem dostępnym dla modeli R100, R200, R350, R500, R600 i R900. W przyszłości mają się pojawić także w kolorze białym oraz orzechowym.

Specyfikacja poszczególnych głośników Polk Audio serii Reserve w sklep.RMS.pl >>

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Kolumny i głośniki do kina domowego