Piękni 40-letni: 40th Anniversary Edition na 40. urodziny Triangle!

TRIANGLE Electroacoustique to jeden z najstarszych francuskich producentów kolumn dedykowanych do stereo i kina domowego. Już od 40 lat projektuje, konstruuje i nieustannie rozwija swoją ofertę produktową.

Świętując 40 urodziny, francuski producent wypuszcza limitowaną jubileuszową edycję swoich dwóch kultowych modeli: 3-drożnego głośnika podłogowego Antal 40th Anniversary Edition i 2-drożnego głośnika stojącego Comete 40th Anniversary Edition. Na czym polega ich wyjątkowość?

triangle

 

Dwa nowe warianty kolorystyczne: santos i sycomore

Po pierwsze, jubileuszowe modele są dostępne w nowoczesnych wariantach kolorystycznych. Pierwszym jest palisander (santos), rzadka odmiana drewna w kolorze czekolady o miodowych refleksach i błyszczącym wykończeniu. Drugi to jasny jawor (sycomore), z satynowym wykończeniem pojedynczą warstwą matowego lakieru, co nadaje mu bardziej kojącego wyglądu i sprawia, że subtelnie wtapia się w otoczenie.

 

triangle

 


Subtelności różowo-złotych detali

Ekskluzywność głośników z jubileuszowej edycji subtelnie podkreślają dyskretne detale. Wśród załączonych akcesoriów znajdziemy dwa zestawy kolców odsprzęgających, z czego jeden jest oczywiście w kolorze różowego złota. Jeden do delikatnych powierzchni, takich jak dywan, a drugi - gumowy do twardych, gładkich podłóg. Eliminują one niepożądane wibracje, pozostawiając czystą jakość brzmienia.

triangle


Eleganckie wykończenie z anodowanego szczotkowanego aluminium w kolorze różowego złota zostało zastosowane także w listwach głośnika oraz terminalach.

Innowacje akustyczne: magnez, celuloza, obudowa

40th Anniversary Edition to jednak bez wątpienia coś więcej niż wyjątkowe doznania estetyczne. Zespół badawczo-rozwojowy podsuwa nam cenne innowacje akustyczne. Nowa obudowa to nie tylko efektowne barwy, ale i nowa jakość. Dodatkowe wzmocnienia wewnątrz poprawiają neutralność i naturalność brzmienia. 

triangle

Przetwornik wysokotonowy

Wzrok przykuwają nowe przetworniki wysokotonowe TZ2520MG z kopułką z różowego złota i anodyzowanego kompozytu magnezu. Wybrano magnez, ponieważ łączy w sobie dwie pożądane cechy: lekkość i sztywność. Ma to zapewnić doskonałą kierunkowość, jednocześnie trzymając w ryzach wszelkie zniekształcenia. 

Triangle Esprit Antal 40 EZ

 

Przetwornik niskotonowy

W trójdrożnych głośnikach Atal 40th Anniversary Edition znajdziemy również nowy projekt głośnika basowego. Niezwykle sztywną membranę wykonano w nim z miazgi drzewnej, lnu i włókna węglowego, co w powiązaniu z pokaźnym układem magnetycznym, zapewnia doskonałą kontrolę nad niskimi tonami.

Triangle Esprit Antal EZ

Przetwornik średniotonowy

Papierowa membrana użyta w przetworniku średniotonowym pozostaje wierna dziedzictwu Triangle. Marka ta zawsze faworyzowała tę konstrukcję w połączeniu z obwodowym zawieszeniem o krótkim skoku ze względu na precyzyjną i realistyczną reprodukcję głosu. W jubileuszowych modelach wprowadzono jednak nowy materiał – 100% naturalny papier celulozowy. Mówi się, że zastosowane włókno papierowe nie jest poddawane obróbce powierzchniowej, przez co zapewnia naturalny dźwięk bez zabarwienia.

Triangle Esprit Antal 40 EZ


Głośnik Comete dzięki przestrzennemu dźwiękowi i niesamowitej jakości uwiódł już parę pokoleń audiofili. Jubileuszowa edycja Comte 40th wykorzystuje innowacje zaimplementowane w Antal 40th, ale w kompaktowej obudowie. W dwudrożnych Comete naturalny papier celulozowy w głośniku średniotonowym / basowym połączono z magnezem oraz zawieszeniem dostosowanym do szerszego pasma przenoszenia. Dzięki temu wokale są niezwykle czyste i szczegółowe, a niskie częstotliwości wyraziste. Ten głośnik pięknie wpasuje się w pomieszczenia o powierzchni do 25m2.


Triangle Esprit Comete 40

Terminale głośnikowe z anodowanego szczotkowanego aluminium w kolorze różowego złota

Eleganckie wykończenie z anodowanego szczotkowanego aluminium w kolorze różowego złota zostało zastosowane także w listwach głośnika oraz terminalach.

Triangle Esprit Antal EZ

 

Wysokiej klasy okablowanie

Oba głośniki 40th Anniversary Edition wykorzystują wysokiej klasy okablowanie inspirowane serią Signature. Kable te wykorzystują dwa izolowane przewody z miedzi beztlenowej z płaszczem z PVC pokrywającym cały kabel, co ma ograniczać wszelkie zakłócenia elektromagnetyczne. Zwrotnice wyposażone są w cewki powietrzne, kondensatory MET i rezystory ceramiczne. Specjalnie zaprojektowane, izolowane zaciski mogą pomieścić kabel o przekroju 5 mm, a także wtyki bananowe z systemem blokującym. Dodatkowo Antal 40 umożliwia bi-wiring.

Triangle Esprit Antal EZ

 

Stojak głośnikowy S04 40th Anniversary

Jubileuszowa edycja zawiera również opcjonalny, dedykowany Comete stojak głośnikowy S04. Głośniki Comete przykręcone do niego, zyskują większą sztywność, odseparowanie natomiast odbywa się wtedy u podstawy standów. Główna część może być również dociążona balastem, aby lepiej pochłaniać wibracje. Do stojaków także dołączono dwa zestawy kolców odsprzęgających. Kable głośnikowe mogą być poprowadzone dyskretnie z tyłu standu.

Triangle Esprit Comete

 

Urodzinowy prezent Triangle

W 1980 Renaud de Vergnette założył firmę Triangle, gdyż uważał, iż głośniki będące wtedy na rynku nie odpowiadały jakością dźwięku jemu i wielu klientom. Jego celem było stworzenie głośników charakteryzujących się czystym, dynamicznym i naturalnym brzmieniem, w którym największe wymagania stawiane są średnim tonom, które postrzegał jako bijące serce muzyki. Entuzjastyczny zespół inżynierów i techników nieustannie poszukuje ulepszeń i korzystnych innowacji poprawiających brzmienie. Nic dziwnego, że na urodzinowym torcie połyskują różowym złotem aż dwie wisienki – Antal i Comete.

triangle

Cena i specyfikacja Triangle Antal 40th Anniversary Edition w sklep.RMS.pl >>

Cena i specyfikacja Triangle Comete 40th Anniversary Edition w sklep.RMS.pl >>

Cena i specyfikacja Stojaka głośnikowego S04 40th Anniversary w sklep.RMS.pl >>

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Kolumny stereo