Sonos Roam: nowy kompaktowy głośnik Bluetooth / WiFi

Już miesiąc temu Sonos zapowiedział konferencję prasową i świat audio zachodził w głowę, co też na niej ogłosi. Wszystko wskazuje na to, że będzie to Sonos Roam – nowy bezprzewodowy przenośny głośnik. Mocnym tropem są przecieki z FCC (amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności), do której miesiąc temu Sonos wystąpił o certyfikaty dla nowego urządzenia. Dzięki temu wiemy, że nowe urządzenie - ma ważyć tylko około 500 gram, dlatego już teraz nazywany jest mniejszą, poręczniejszą (i tańszą) siostrą Sonos Move. 

Sonos Roam

Tak jak Move, Sonos Roam ma zawierać wbudowaną funkcję automatycznego dostrajania dźwięku Trueplay. Co oznacza, że wbudowane mikrofony do kalibracji wydajności na bieżąco zoptymalizują brzmienie głośnika pod kątem miejsca, w którym przebywasz i słuchanej muzyki.

Praktycznym udogodnieniem jest możliwość jednoczesnego korzystania z Wi-Fi i Bluetooth, i obsługuje parowanie stereo w trybie Wi-Fi. Możliwe także, że Sonos Roam jako pierwszy z głośników Sonos będzie oferować łączność Wi-Fi 5. Dzięki funkcji „Sound Swap” po przytrzymaniu przycisku odtwarzania / pauzy, Roam wyśle aktualnie odtwarzaną muzykę do dowolnego głośnika Sonos w pobliżu.

Sonos Roam

Nowy Sonos Roam - zgodnie ze standardami panującymi obecnie na rynku głośników bezprzewodowych, zapoczątkowanymi przez Swimmera od Polk Audio – jest wodoodporny. Certyfikat IP67 pozwala na zanurzenie głośnika w wodzie na głębokość 1m, ale nie na dłużej niż pół godziny. Potwierdza też jego pełną pyłoszczelność.

Ładowanie odbywa się przez USB-C. Opcjonalnie możliwe jest także ładowanie bezprzewodowe. Sonos Roam będzie działać do 10 godzin na jednym ładowaniu. Umożliwia sterowanie głosowe poprzez Amazon Alexa lub Google Assistant.

Dostępny w sprzedaży najwcześniej w kwietniu 2021.

Cena i specyfikacja Sonos Roam w sklep.RMS.pl >>

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Głośniki bezprzewodowe Bluetooth