Spotify HiFi dostarczy muzykę w „jakości CD”

Spotify zapowiada, że pod koniec 2021 roku klienci Spotify Premium na wybranych rynkach doczekają się w serwisie bezstratnej jakości dźwięku. Usługa Spotify HiFi ma być dostępna za dodatkową opłatą abonamentową i zapewniać przesyłanie strumieniowe w jakości CD do urządzeń i głośników obsługujących Spotify Connect.

Spotify HiFi

Spotify ze swoją bogatą bazą utworów to dziś najpopularniejszy serwis streamingowy świata. Konkurenci tacy jak Tidal, Amazon, Deezer i Qobuz mają jednak tę zasadniczą przewagę, że oferują bezstratną jakość dźwięku, podczas gdy za pośrednictwem Spotify mamy dostęp do muzyki skompresowanej do 320 kbps. Spotify HiFi to odpowiedź na liczne prośby użytkowników, dla których jakość oferowana w pakiecie Spotify Premium jest niewystarczająca.

Spotify HiFi

Niestety, Szwedzi nie zdradzają wielu szczegółów. Nie wiadomo czy i kiedy usługa będzie dostępna w Polsce. Nieznana jest też cena subskrypcji Spotify HiFi. Chodzą pogłoski, że firma prowadzi obecnie testy A/B co do ceny nowej usługi, proponując podniesienie progu subskrypcji premium niektórym użytkownikom. Część osób objętych testami otrzymuje propozycję rozszerzenia subskrypcji za dodatkowe 10 dolarów, część za ledwie 5 dolarów.

Jeśli Spotify  faktycznie dogoni w końcu konkurencję w aspekcie jakości, być może szykuje się mała rewolucja na rynku usług streamingu muzyki.