Klipsch Heritage Forte IV

Kolumny Klipsch Heritage FORTE IV zostały wprowadzone do oferty Klipsch w 1985 roku, a teraz przy okazji 75-lecia firmy, w ramach serii Heritage dostajemy ich IV edycję. Pomimo kilku ulepszeń o najnowsze osiągnięcia w inżynierii akustycznej, model ten pozostaje stosunkowo niezmieniony od momentu powstania. 

forte

Trójdrożna konstrukcja wykorzystuje 12-calowy głośnik niskotonowy, głośnik średniotonowy i wysokotonowy.

Forte IV zawiera całkowicie nowy średniotonowy przetwornik kompresyjny K-702, wyposażony w membranę poliamidową zapewniającą wyjątkową szczegółowość i dynamikę. Średniotonowy przetwornik jest połączony ze zmodyfikowaną tubą Tractrix® - zawierającą naszą opatentowaną technologię „Mumps”, która zapewnia równomierne rozłożenie średnich częstotliwości i większą spójność dźwięku w całym obszarze odsłuchu. Głośnik wysokotonowy z tytanową membraną ma całkowicie nowy korektor fazowy o szerokiej dyspersji.

Forte Klipsch

Ogromny głośnik subbasowy o wielkości 15 ”(38 cm) działa pod wpływem ciśnienia akustycznego generowanego przez aktywny głośnik niskotonowy w celu uzyskania większej mocy i rozszerzenia basów. Rozciągnięcie basu jest możliwe dzięki umieszczonej z tyłu membranie pasywnej.

forte

Obudowa Forte IV jest nadal produkowana w USA przez rzemieślników Hope, Arkansas. Dokładnie tak, jak to sobie wymyślił Paul W. Klipsch. (PWK)

W serii Heritage Klipsch stosuje tylko dopasowane do siebie drewniane forniry. Poszczególne elementy pochodzą z tego samego kawałka drewna i są precyzyjnie układane tak, by w miejscu łączenia powstało odbicie lustrzane, które ułożeniem przypomina strony książki. Dodatkowo obudowy są starannie dopasowywane tak, by głośniki z pary były do siebie jak najbardziej zbliżone. Głośniki są parowane w fabryce jeszcze na początku produkcji, a gdy są gotowe każdy jest kontrolowany pod względem jakości i oznaczany kolejnymi numerami seryjnymi – dzięki temu kolumny Heritage opuszczają fabrykę jako skrupulatnie stworzony zestaw.

forte

Najważniejsze cechy:

  • wysokiej wydajności, pełnozakresowa kolumna
  • specjalna edycja sygnowana ręcznie przez rzemieślników
  • zaprojektowana i wykonana w USA z lokalnych i importowanych komponentów
  • możliwe podłączenie w systemie bi-wiringu jak i bi-amping.

Forte Klipsch

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany.

Cena i specyfikacja Klipsch Heritage Forte IV w sklep.RMS.pl >>

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Kolumny podłogowe