JBL SA750: wzmacniacz z funkcjami sieciowymi

JBL SA750

 

JBL będący własnością firmy Harmon obchodzi w tym roku 75. rocznicę istnienia i z tej okazji zapowiada wprowadzenie nowych, jubileuszowych produktów. Jednym z nich ma być nowy wzmacniacz zintegrowany  JBL SA750. Nowy model stylizowany na wzmacniacze JBL SA600 i SA660 z lat 60. i 70. to nie tylko piękny design, ale i nowoczesna funkcjonalność.

Zainspirowany stylem retro frezowany aluminiowy panel przedni wyposażono w masywne pokrętła głośności, balansu i wejść oraz klasyczne przełączniki zasilania, wyciszenia, bezpośredniego, MC / MM phono, a także do technologii kalibracji pomieszczenia Dirac Live, która odpowiada za zoptymalizowanie wydajności w każdym pokoju odsłuchowym. Na froncie umieszczono także dwuwierszowy panel wyświetlacza, wejście Aux 3,5 mm oraz wyjście słuchawkowe 3,5 mm. Gustowną stylizację dopełniają boczne panele z forniru z drewna tekowego.

W środku znajdziemy przetwornik cyfrowo-analogowy o wysokiej rozdzielczości oraz wysokowydajny wzmacniacz klasy G, który dostarcza 120W mocy na kanał przy 8 Ω i 220 W na kanał przy 4 Ω. Działa on także jako wzmacniacz klasy A dla sygnałów niskiego poziomu. Producent deklaruje, że dzięki temu otrzymamy dźwięk o wysokiej szczegółowości i dokładności przy niskich poziomach, niskie zniekształcenia zwrotnicy i zdolność do pracy z wysokimi prądami.

JBL SA750 wyposażono także w dwie pary złączy głośnikowych oraz szereg wejść analogowych i cyfrowych - po dwa optyczne i koncentryczne, sześć par analogowych RCA, pojedyncze gniazdo przedwzmacniacza MC / MM oraz wyjście USB. Łączność obejmuje Ethernet i WiFi z UPnP do łączenia się z siecią domową.

Pomimo wizualnych nawiązań do retro, jest to urządzenie w pełni nowoczesne – obsługuje pełne dekodowanie plików MQA oraz platformę muzyczną Roon Ready. O komfort przesyłu strumieniowego zadba Google Chromecast i Apple Airplay 2.

JBL SA750 będzie dostępny najwcześniej od kwietnia 2021.

Cena i specyfikacja JBL SA750 w sklep.RMS.pl >>

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - wzmacniacze stereo hi-end