NuPrime Alita
 

Przetwornik DAC DSD256 / PCM768 / I2S z przedwzmacniaczem stereo i zbalansowanym wzmacniaczem słuchawkowym

RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel marki NuPrime w Polsce, informuje o wprowadzeniu do sprzedaży nowego przetwornika DAC Alita, z obsługą plików DSD256, PCM768, wejściem I2S z funkcją przedwzmacniacza stereo i zbalansowanego wzmacniacza słuchawkowego.

NuPrime Alita

Sekcja DAC
Alita to przede wszystkim referencyjny przetwornik DAC z szeroką liczbą wejść i wyjść. Do dekodowania sygnału na analogowy użyto przetwornika AKM AK4493 - jedną z najlepszych 32 bitowych kości zapewniających charakterystyczne brzmienie NuPrime'a - ciepło łączące w sobie detaliczność i przestrzenność.

NuPrime Alita

Wzmacniacz słuchawkowy
Zespół inżynierów poświęcił szczególną uwagę wzmacniaczowi słuchawkowemu, który zapożyczono wprost z wielokrotnie wyróżnianego DAC-10H. Mówi o tym także komplet gniazd przygotowanych do obsługi najbardziej wymagających słuchawek: 6.3mm jack oraz zbalansowany 4.4mm Pentaconn. Moc wzmacniacza to 1.2W RMS przy 32 omach - wystarczająca aby napędzić dowolne hi-endowe słuchawki na rynku - zarówno dynamiczne jak i planarne.

NuPrime Alita

Szczególnie wartościowe jest to drugie wyjście, gdyż cała architektura sekcji analogowej urządzenia jest zbalansowana aby zminimalizować przegłosy między kanałami oraz zmaksymalizować ich separację. To pozwoliło uzyskać bardzo wysoki poziom naturalności i czystości dźwięku z szeroką i głęboką sceną dźwiękową. Niemniej dobrze wypada barwność dźwięku - ciepła i łagodna średnica jest wsparta pełnym, potężnym basem.

NuPrime Alita

Przedwzmacniacz stereo
Przedwzmacniacz to wysokiej klasy urządzenie z potencjometrem opartym o cyfrową drabinkę rezystorową ze skokiem 0.5 dB. Sygnał z gniazd wejściowych jest przetwarzany przez autorski procesor FPGA NuPrime SRC IC. Całość sterowana jest mikroprocesorem z retencją pamięci.

NuPrime Alita

NuPrime Alita - najważniejsze cechy:
• sterowanie urządzenia autorskim mikroprocesorem z retencją pamięci,
• przetwarzanie cyfrowego sygnału przez programowalny chip FPGA SRC IC dla ultra niskich zniekształceń jitter
• ultra niskoszumne tranzystory polowe JFET
• przedwzmacniacz z precyzyjnym potencjometrem drabinkowym o skoku 0.5dB z pamięcią poziomu głośności dla każdego źródła
• obsługa ASIO 2.1
• autorskie sterowniki do systemu Windows
• obsługa formatów DoP (DSD over PCM)
• gniazdo USB na opcjonalny dongle Bluetooth lub WiFi
• antywibracyjne stopy izolujące autorskiej konstrukcji (zgłoszone do opatentowania)

Cena i specyfikacja NuPrime Alita w sklep.rms.pl ->>

Zobacz wszystkie urządzenia w kategorii przetworniki DACDodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony