Billie Eilish z grammy 2020
 

Muzyczne nagrody Grammy zostały już rozdane. Najbardziej błyszczała Billie Eilish, która wygrała w niemal wszystkich kategoriach, w których była nominowana.

Na tegorocznej gali statuetki rozdane zostały aż w 84 kategoriach, które przynależą do grup głównej, pop, dance/electronic, współczesna muzyka instrumentalna, muzyka alternatywna, r&b, rap, country, new age, jazz, gospel, latino, reggae, klasyczna i więcej.

W głównej kategorii nagranie roku Billie Eilish z singlem Bad guy pokonała między innymi Bon Ivera z piosenką Hey, Ma, Arianę Grande z hitem 7 rings, H.E.R z propozycją Hard Place, Khalid – Talk, Lil Nas z Billym Ray Cyrusem i piosenką Old town road, Lizzo i Thruth Hurts oraz Post Malone z Swae Lee i hitem Sunflower.

 

Billie EIlish z nagrodami Grammy

 

Statuetka za album roku również powędrowała do Billie Eilish za krążek When we all fall asleep, where do we go?. Tutaj z nagrodą rozminęli się Ariana Grande, H.E.R, Lil Nas X, Lizzo, Vampire Weekend, Bon Iver oraz Lana Del Rey.

W kwestii piosenki roku również nie będzie zaskoczeń: tu znów Bad Guy w wykonaniu Billie Eilish. Nominowani byli również: Lady Gaga z Always Remember Us This Way, Tanya Tucker z Bring my flowers now, H.E.R i Hard place, Taylor Swift – Lover, Lana Del Rey i Norman F***ing rockwell, Lewis Capaldi z Someone you loved, oraz Lizzo i Truth hurts. Warto jednak zaznaczyć, że nagrody w tej kategorii kierowane są przede wszystkim do autorów tekstów.

Nowi artyści nominowani do Grammy 2020 to Black Pumas, Lil Nas X, Lizzo, Maggie Rogers, Rosalia, Tank and the bangas, Yola oraz – zgarniająca statuetkę – Billie Eilish.

W końcu kategoria, w której pomimo nominacji, statuetki nie zgarnęła gwiazda wieczoru, Billie. Za najlepszy występ solowy oklaski zgarnęła Lizzo z piosenką Truth Hurts.

 

Lizzo Grammy 2020

 

Najlepszy popowy album to znów Billie Eilish, która pokonała takie gwiazdy jak Beyonce, Ariana Grande, Taylor Swift czy Ed Sheeran.

Przechodzimy do kolejnej kategorii: muzyka dance/elektroniczna. Tutaj zwycięzcami byli The Chemical Brothers z nagraniem Got to keep on, którzy pokonali między innymi Bonobo czy RÜFÜS DU SOL. Zespół zgarną również nagrodę za najlepszy album z krążkiem No geography, odbierając szansę na statuetkę Flume czy Apparat.

Przechodzimy do rocka! Tutaj najlepszym występem i najlepszą piosenką rockową pochwalił się Gary Clark Jr. Za This land, najlepsze wystąpienie zaprezentował Tool z 7empest. Najlepszy album rokowy to w tym roku Social clues w wykonaniu Cage the Elephant.

 

Gary Clark Jr

 

W kwestii muzyki filmowej, statuetkę za najlepszy soundtrack zdobył mix do filmu Narodziny Gwiazdy, za to najlepsza muzyka filmowa (w formie suity orkiestrowej) – muzyka z serialu Czarnobyl.

W końcu gratka dla audiofili: najlepiej zmasteorwany krążek to… znów Billie Eilish i When we all fall asleep, where do we go?

 

When we all fall asleep, where do we go?

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony