Filmmaker Mode
 

UHD Alliance już w przyszłym tygodniu przedstawi specyfikację zupełnie nowego trybu odtwarzania określanego mianem samotłumaczącej się nazwy Filmmaker Mode.

Filmmaker Mode ma być stworzony na potrzeby telewizorów i powstał we współpracy z największymi studiami telewizyjnymi oraz producentami, w tym LG, Netflix, Panasonic, Samsung, Dolby czy Warner Bros.

Prawdopodobnie pierwszymi telewizorami wyposażonymi w Filmmaker Mode będą modele od LG, Panasonica oraz Visio, które już ogłosiły wsparcie nowego trybu w nadchodzących produktach, które mają zadebiutować już w 2020 roku.

Jak można się spodziewać, Filmmaker Mode ma pominąć ustawienia telewizora dotyczące parametrów odtwarzania i zastąpić własnymi presetami wpływającymi między innymi na wyostrzenie detali czy efekt rozmycia, ale też na rozdzielczość, kolory czy nawet ilość klatek.

Filmmaker mode ma być oficjalnie ogłoszony na najbliższych targach CES w Las Vegas. Ponoć nowy tryb odtwarzania ma być odpowiedzią na niezadowolenie użytkowników po ujrzeniu obrazu jaki odbiornik prezentuje „out of the box”. My jednak jesteśmy zdania, że nic nie zastąpi porządnej kalibracji.


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony