Spotify Tastebuds
 

Spotify znów testuje – tym razem algorytmy odkrywania muzyki przez znajomych. Nowa funkcja Tastebuds ma umożliwić użytkownikom odkrywanie ulubionej muzyki ich przyjaciół, a przy tym poszerzać własne brzmieniowe horyzonty.

Algorytmy Spotify są świetne, ale jeśli chodzi o polecanie muzyki, która podoba się pojedynczemu użytkownikowi. W ten sposób serwis pogłębia nasz muzyczny gust, ale go nie rozwija. Okej, są pojedyncze playlisty z muzyką z zupełnie odrębnych gatunków, ale przykryte gąszczem tych bardziej dopasowanych nie zwracają na siebie wystarczającej uwagi użytkowników.

Spotify nie posiada w swojej mobilnej aplikacji żadnej opcji umożliwiającej „podglądania” aktywności znajomych, zdawkowe informacje o ich muzyce (playlisty i ostatnio odtwarzani wykonawcy) odnajdziemy jedynie w desktopowej wersji playera. Niegdyś jeszcze serwis udostępniał wewnętrzna skrzynkę, w której można było wysyłać wiadomości do innych użytkowników – teraz jednak próżno szukać jej wśród zakładek aplikacji.

 

Spotify na laptopie

 

Dzięki Tastebuds Spotify chce umożliwić nam poznawanie muzyki przyjaciół, których gustom ufamy – tak dokładnie opisuje to w testowej wersji zakładki, która odkryła Jane Manchun Wong, znana z odnajdywania tego typu smaczków w wielu aplikacjach.

Według przewidywań Tastebuds ma podpowiadać nam najlepsze propozycje od wybranych przez nas znajomych. Kontrowersje może jednak budzić fakt zachowania polityki prywatności i udostępniania innym materiałów, których słuchamy, a którymi wcale nie chcemy się dzielić.

Kiedy Tastebuds zawita na dobre w odtwarzaczu? Tego jeszcze nie wiemy, ale kiedy tylko to się stanie, z pewnością przetestujemy tę funkcję!

 

Spotify na tablecie

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony