Melodika MD2RD ze złotym Diapasonem
 

Melodika, największy polski producent kabli hi-fi, a także kolumn głośnikowych i głośników instalacyjnych, z siedzibą w Białymstoku otrzymała najważniejszą nagrodę francuskiego przemysłu muzycznego i audio hi-fi.

Złoty Diapason to wyjątkowe wyróżnienie od najbardziej wpływowego francuskiego magazynu, który recenzuje nowości muzyki klasycznej i w wyjątkowych sytuacjach zwraca uwagę czytelników na wybitne produkty hi-fi.

Tego samego wieczoru nagrody francuskiego magazynu odbierały największe tuzy branży hi-fi: Yamaha, czy Denon&Marantz Group. Francuzi postawili w tym rzędzie białostocką Melodikę jako gracza, który w może z powodzeniem konkurować z największymi markami tej branży!

W uzasadnieniu redakcja najważniejszego francuskiego magazynu zajmującego się na co dzień muzyką klasyczną napisała: „kabel przenosi muzykę bez cienia kompresji i zniekształceń. Odznacza się wyrafinowanym dźwiękiem, który jest po prostu piękny. Taka jakość dotychczas nie była oferowana w tej cenie.”

 

Melodika ze złotym Diapasonem


O marce

Melodika to białostocka marka założona w 2012 roku przez dystrybutora sprzętu audio-video, firmę RAFKO. W ciągu 7 lat działalności stała się największym polskim producentem kabli hi-fi. Produkty Melodiki powstają ręcznie w Białymstoku przy ulicy Handlowej 7. Do ich wykonania firma wykorzystuje miedź od polskiego koncernu KGHM.

Ponadto, Melodika produkuje kolumny głośnikowe skierowane do szerokiego rynku hi-fi oraz głośniki instalacyjne sufitowe oraz ścienne, dedykowane do instalacji kina domowego, nagłośnienia wielu pomieszczeń (multiroom) w domach, pomieszczeniach gospodarczych oraz do celów przemysłowych.

O produkcie

Wyróżnionym produktem jest nowy interkonekt Melodika MD2RD z linii Purple Rain, który jest oferowany w konkurencyjnej cenie od 169zł. W stosunku do bazowej wersji MD2R producent zastosował przewodnik kierunkowy. Konstrukcja opiera się o dwa skręcone ze sobą przewodniki pokryte miedzianym oplotem. Każda z żył ma grubość 0,35mm2.

Wysokiej jakości ekranowanie o gęstości pokrycia 99% gwarantuje znakomitą ochronę przed zakłóceniami elektromagnetycznymi. Przewód łączony z wtykiem poprzez lutowanie wysokiej jakości cyną z srebrem, dzięki czemu styk jest bardzo pewny oraz zapewnia wysokiej jakości przesył sygnału.


O magazynie
Diapason to jeden z najstarszych magazynów traktujących o muzyce i sprzęcie hi-fi. Założony w 1956 roku, zlokalizowany w Paryżu. Główną tematyką Diapasona jest przegląd albumów z muzyką klasyczną, zaś na łamy magazynu trafiają wyłącznie wyjątkowe produkty, spośród których Redakcja wybiera crème de la crème.

 

Cena i specyfikacja kabli Melodika MD2RD w sklep.RMS.pl >>

 

Melodika MD2RD ze złotym Diapasonem

 Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony