Cyrus One Cast lifestyle
 

Cyrus rozszerza serię One, dodając do niej komponent o nazwie Cast. Teraz do „jedynaków” w postaci wzmacniacza czy kolumn trafi odtwarzacz strumieniowy, któremu przyświeca jasne hasło: just add speakers.

Słowo 'cast' w nazwie urządzenia nie jest przypadkowe – symbolizuje Google Cast, z którego Cyrus korzysta do realizacji funkcji strumieniowych. Dzięki temu możemy połączyć się z popularnymi serwisami jak Spotify, Dezer, Tidal Amazon Music, a poza granicami Polski: Quobuz czy BBC Sounds.

 

Cyrus One Cast

 

Oprócz Google Cast, Cyrus zapewnia obsługę Apple AirPlay 2 wspierającą streaming sieciowy właścicieli urządzeń z nadgryzionym jabłkiem, a także Bluetooth i szereg złącz wejściowych do tworzenia bardziej skomplikowanych zestawów audio. Tylny panel One Cast oferuje między innymi asynchroniczne wejście USB (z obsługą plików DSD128 i PCM 32bit/192kHz), HDMI ARC, złącze optyczne, koaksjalne, RCA czy phono z obsługą wkładki Moving Magnet (MM). Znajdziemy tu również wyjścia pre-out do podłączenia zewnętrznego wzmacniacza. Jeśli jednak zdecydujemy się podpiąć kolumny bezpośrednio pod One Cast, Cyrus zapewnia pełne bezpieczeństwo takiej konfiguracji przez implementację systemu Spekaer Impedance Detection, która automatycznie kalibruje moduł wzmacniacza do współpracy z podłączonymi komponentami.

 

Elektronika do stereo w sklep.RMS.pl

 

A skoro o wzmacniaczu mowa, warto dodać, że ten wykorzystany w One Cast to konstrukcja w klasie D, będąca 4. generacją tej hybrydowej konstrukcji producenta. Dodatkowo Cyrus zadbał o wzmacniacz słuchawkowy, do którego możemy podłączyć się za pomocą złącza jack 6,3mm na przednim panelu urządzenia, a który to zbudowany jest w klasie AB.

Wróćmy do Google, ale w innej formie. Oprócz Chromecasta, Cyrus One Cast oferuje również możliwość kontroli głosowej za pośrednicwem asystenta Google właśnie, ale nie tylko – na pokładzie znajduje się również asystentka rodem z Amazona czyli Alexa, a także znana z Cupertino Apple Siri.

 

Cyrus One Cast wnętrze urządzenia

 

One Cast podtrzymuje nowe podejście do stylistyki urządzeń, które Cyrus stosuje od początku w całej serii One. Jeśli więc ktokolwiek jest nieprzekonany do marki zrażony jej wcześniejszym wzornictwem, powinien z całą pewnością zwrócić uwagę na najnowsze poczynania brandu.

Cena i specyfikacja Cyrus One Cast w sklep.RMS.pl >>

 

Cyrus One CastDodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony