NuPrime CDP-9
 

Odtwarzacz CD ze zintegrowanym przetwornikiem DAC, przedwzmacniaczem stereo i wzmacniaczem słuchawkowym od amerykańskiego producenta elektroniki NuPrime otrzymał nagrodę magazynu High Fidelity, będącą wyróżnieniem dla najlepszych produktów 2019 roku! W swojej kategorii CDP-9 okazał się bezkonkurencyjny i ciężko się z tym nie zgodzić. Mnogość, a przede wszystkim jakość rozwiązań technologivznych wykorzystanych w urządzeniu przełożyła się na jego wyśmienite działanie. 

NuPrime CDP-9 to wysokiej jakości urządzenie, które łączy w sobie:

  • transport CD z wyjściami cyfrowymi: koaksjalnym, optycznym, I2S
  • przetwornik cyfrowo-analogowym DAC z wejściami: optyczne, koaksjalne, USB DAC DSD, zbalansowanym SPDiF
  • przedwzmacniacz stereo z wyjściami zbalansowanymi i niezbalansowanymi
  • wzmacniacz słuchawkowy z wyjściem mini-jack

 

NuPrime CDP-9 środek urządzenia

 

Urządzenie wyposażone jest w wydajny procesor DSP zapewniający zaawansowaną korekcję błędów i główny kontroler zegara całego systemu dekodującego sygnał. Napęd o jednym, stałym poziomie szybkości odczytu minimalizuje poziom wibracji płyty w trakcie odtwarzania. DAC wraz z konwerterem częstości próbkowania z wejściem cyfrowym (do 32bit/768kHz i DSD512) umożliwiają konwersję formatu CD do SPDIF przy najwyższej częstotliwości lub DSD do DSD512.

Brzmienie CDP-9 pokazuje najlepsze cechy zastosowanego przetwornika ESS9028 PRO. Łączy w sobie uderzenie, dynamikę, świetną separację instrumentów, mnóstwo mikrodetali. Wszystko to, czego można oczekiwać od wysokiej klasy studyjnego źródła dźwięku.

NuPrime CDP-9 srebrny

Jak CDP-9 sprawdził się w recenzji magazynu High Fidelity?

Przede wszystkim pokazuje duży, pięknie zróżnicowany barwowo dźwięk. Chyba nie zdarzyło mi się jeszcze w mojej karierze dziennikarza specjalistycznego, żeby tak – stosunkowo – niedrogie urządzenie cyfrowe brzmiało w tak ładny, po prostu ładny i przekonywający sposób.

 

Być może projektanci wyszli z założenia, które – parafrazując – można by streścić w taki sposób: muzyka za te pieniądze może być albo wierna (oryginałowi), albo piękna i obydwu tych rzeczy nie da się osiągnąć. Wybrali więc piękno. Z mojej strony RED Fingerprint, właśnie za ten wybór.

 

Pełna treść recenzji w magazynie High Fidelity znajduje się pod tym linkiem.

Cena i specyfikacja NuPrime CDP-9 w sklep.RMS.pl >>

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - odtwarzacz cd

 

 Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony