Dolby Atmos Music
 

Serwis streamingowy Amazona ma wspierać Dolby Atmos Music. Pierwszy raz słyszycie tę nazwę? Nic straconego – wyjaśniamy wszystko od początku.

Dolby Atmos Music to w skrócie nowa technologia stworzona we współpracy Dolby i Universal Music Group, która ma nadać plikom więcej przestrzenności i efektu surround. To pojęcie całkiem nowe, dlatego dopiero niewielka ilość plików została zremasterowana przy użyciu nowej technologii. W „nowym wymiarze” posłuchać możemy zaledwie 50 ścieżek, w tym utwory Kraftwerk czy Hansa Zimmera. Więcej o samym Dolby Atmos Music opiszemy szczegółowo w artykule, który ukarze się już wkrótce!

 

Elektronika do stero w sklep.RMS.pl

 

Aby odtwarzać pliki w Dolby Atmos Music, potrzebujemy głośników obsługujących technologię Dolby oraz odpowiedniego źródła zgodnego ze specyfikacją Dolby – dziś do wyboru mamy Amazon Music HD.

O tym, że Dolby prężnie rozwija się w dziedzinie kodeków wiemy nie od dziś, ale rozszerzenie działalności nie tylko o sferę kinową, ale również o audio to zdecydowanie miła niespodzianka dla naszych uszu. Teraz artyści będą mogli zadbać o jeszcze lepszy mastering utworów, tworząc scenę 3D.

 

Amazon Music HD

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony