FiiO k5 pro na biurku ze słuchawkami komputerem i playerem
 

Jaki biurkowy wzmacniacz słuchawkowy z przetwornikiem DAC? FiiO może mieć odpowiedź na to pytanie, a odpowiedzią tą może być ich nowy produkt, czuli K5 Pro. Wygląda naprawdę dobrze, a jak będzie grać? Tego na razie nie wiemy, za to uważnie śledzimy jego specyfikację.

K5 Pro nie jest oczywiście totalną nowością: wzmacniacz został zbudowany na bazie znanego już modelu K5. Dlaczego FiiO nazywa nowy model biurkowym? A to dlatego, że nie tylko możemy podłączyć go do odtwarzacza (playera) za pomocą złączy cyfrowych, ale też podłączyć bezpośrednio z komputerem, jako wzmacniacz zewnętrzny.

 

FiiO k5 pro na biurku

 

Urzędzie posiada wbudowany 32-bitowy przetwornik DAC AKM AK4493. Inżynierowie FiiO zaimplementowali w modelu K5 Pro technologię Velvet Sound odpowiadającą za dekodowanie dźwięku oraz mikrokontroler XMOS XUF208, umożliwiający przetwarzanie plików PCM 768kHz oraz natywne dekodowanie plików DSD.

 

FiiO k5 pro lifestyle

 

Przód urządzenia mieści słusznych rozmiarów (w stosunku do reszty konstrukcji) pokrętło potencjometru. Po jego prawej stronie znajdziemy złącze słuchawkowe duży jack 6,3mm, natomiast po lewej przełączniki odpowiedzialne za wybór źródła i wzmocnienia (gain). Dostępne są jego trzy poziomy: low (0dB), medium (+6dB) oraz high (+10dB).

 

Słuchawki i akcesoria słuchawkowe w sklep.RMS.pl

 

Na tylnym panelu umieszczono złącza cyfrowe (wejście optyczne oraz koaksjalne), wejście i wyjście liniowe 2x RCA, wejście USB DAC oraz złącze do podłączenia zasilacza.

 

FiiO k5 pro tyl ny panel

 

Obudowa K5 Pro wykonana została w całości z anodowanego aluminium ciętego i polerowanego za pomocą maszyn CNC. Ciekawym urozmaiceniem jest podświetlanie pokrętła zmiany głośności trzema różnymi kolorami w zależności od gęstości aktualnie odtwarzanego pliku.

K5 Pro zajmie na biurku niewiele miejsca, bo posiada zaledwie 12cm szerokości, 13cm głębokości i 5,5cm wysokości. Jego waga również jest niewielka, bo nie sięga nawet pół kilograma (K5 Pro waży dokładnie 436 gram).

 

FiiO k5 pro lifestyle

 

W kwestii specyfikacji technicznej, K5 Pro ma osiągać stosunek sygnału do szumu na poziomie powyżej 115dB, poziom zniekształceń harmonicznych jest niższy niż 0,004%, natomiast impedancja wyjściowa mierzona jest na 1.2 Ohm. Moc wyjściowa dla urządzeń o obciążeniu poniżej 32 Ohm określana jest na 1.5W.

 

Cena i specyfikacja wzmacniacza FiiO K5 Pro w sklep.RMS.pl

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - wzmacniacz słuchawkowy

 

FiiO k5 pro lifestyleDodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony