Fiio M11 Pro
 

Kto zna, a przede wszystkim lubi odtwarzacz przenośny M11, ten z pewnością będzie zainteresowany jego nowszą, ulepszoną wersją Pro. Na jednych z ostatnich targów słuchawkowych w Londynie FiiO ogłosiło nową premierę, która dla wielu z pewnością przysporzy przyspieszone bicie serca.

Co prawda nie znamy jeszcze dokładnych specyfikacji, ale producent już intryguje zajawkami dotyczącymi M11 Pro. FiiO chwali się między innymi ulepszonymi modułami DAC: wcześniej wykorzystywane chipy AK44893 zostały wymienione na podwójne przetworniki AK4497EQ. Zmiana ta ma znacząco wpłynąć na polepszenie stosunku sygnału do szumu oraz zmniejszenie ogólnych zniekształceń.

Ci, którzy słuchają muzyki nieprzerwanie w dużych ilościach z pewnością zwrócą uwagę na ulepszoną baterię, a właściwie na jej zwiększoną pojemność. Podczas gdy podstawowa wersja M11 oferowała 3800mAh, wersja Pro ma mieścić aż 4370mAh. Ciężko w tym momencie jednoznacznie przełożyć to na czas użytkowania urządzenia, ale biorąc pod uwagę, że M11 działał na jednym naładowaniu nawet do 13 godzin (poprzez wyjście 3,5mm lub do 9 godzin wykorzystując połączenie zbalansowane), na pewno nie będzie to zły wynik. Co więcej, czas pracy w trybie standby został wydłużony z 50 do 60 dni. Nieźle!

 

Słuchawki w sklep.RMS.pl

 

Powiększeniu uległa nie tylko bateria, ale i pamięć urządzenia – i to dwa razy! M11 oferowało 32GB wbudowanej pamięci, teraz – w wersji M11 Pro – możemy pomieścić na urządzeniu aż 64GB treści. A do tego wszystkie slot na karty microSD, dzięki któremu jeszcze bardziej rozszerzymy zasoby pamięci.

Nie zabrakło również poprawek w sekcji wzmacniacza. FiiO chwali się wykorzystaniem chipsetu THX-AAA. Co prawda jeszcze niezbyt wiele o nim wiemy, ale w ofercie producenta mają pojawić się również specjalne przystawki do innych modeli odtwarzaczy, doposażające starsze modele w obsługę THX-AAA właśnie. Wygląda na to, że może być to coś naprawdę fajnego!

Co jeszcze? M11 Pro ma być wyposażony w kodek LDAC sprawdzający się zarówno w roli odbiornika jak i nadajnika, obsługa ma się odbywać za pośrednictwem 5.15-calowego, w pełni dotykowego ekranu z obsługą, do tego AirPlay i dwupasmowe Wi-Fi.

 Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony