Xiaomi smartfonem prawdziewgo audiofila?
 

Jeśli jesteś audiofilem i właśnie rozglądasz się za nowym smartfonem, to powinieneś niemałą uwagę zwrócić na Xiaomi. I nie mówimy tu o konkretnym, dedykowanym fanom dobrego brzmienia modelu. Czyżby Chińczycy znów wprowadzali nowy trend, na który audiofile mogą powiedzieć tylko „w to mi graj”?

Xiaomi wprowadza do wszystkich smartfonów z Android Oreo 8.0 lub nowszych aktualizację z LDAC. To technologia stworzona przez firmę Sony, która ma znacząco poprawiać jakość dźwięku uzyskiwaną przy połączeniu smartfona ze słuchawkami czy głośnikami bezprzewodowymi przez trzykrotnie większe przesyłanie danych w porównaniu do klasycznej łączności Bluetooth.

Zniecierpliwionych uspokajamy: z wsparcia dla technologii LDAC można korzystać już w deweloperskiej wersji systemu, którą można w każdej chwili samodzielnie zainstalować. Według informacji funkcjonalność ta ma być przeniesiona do oficjalnej aktualizacji, nie podano jednak dokładnego czasu, w którym możemy się tego spodziewać.

słuchawki sklep rms.pl

Czy inni producenci również skorzystają z LDAC? Być może, biorąc pod uwagę jak wielką gonitwę toczą między sobą producenci. Dla audiofilów to wiadomość niezaprzeczalnie dobra – może niedługo oprócz pogoni za coraz większą ilością obiektywów i jakości zdjęć, smartfony zaczną konkurować również najwyższą jakością brzmienia?

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony