Spotify z własną elektroniką?
 

Gigant streamingu na fali popularności swoją usługą chce podbijać kolejne rynki. Chociaż większość producentów doceniając sukces aplikacji wykorzystuje moduł Spotify w swoich urządzeniach, ma powstać urządzenie oficjalnie sygnowane zielonym logiem.

Biorąc pod uwagę aktualne trendy panujące na rynku streamingu audio, pierwszym urządzeniem, jakie przychodzi na myśl jest smart głośnik na wzór Apple HomePod. Wskazywały na to również oferty pracy proponowane przez Spotify na początku roku (produkcja hardawe’u, inżynieria) a także badania dotyczące kontroli głosowej.

Odtwarzacze strumnieniowe do muzyki

Okazuje się, że pierwszym produktem, który Spotify zaprezentuje jako swój własny komponent do współpracy z aplikacją, ma być samochodowy kontroler odtwarzania. Dzięki niemu abonenci serwisu będą mogli za pomocą komend głosowych sterować stanem aplikacji, między innymi przełączaniem utworów czy wyborem playlist. Na dzień dzisiejszy integracja Spotify z systemami samochodowymi ogranicza się do oferowania aplikacji na platformy Apple CarPlay oraz Android Auto.

Niektórzy użytkownicy w ramach testów A/B tego rozwiązania otrzymali już propozycję zamówienia urządzenia w formie pre-orderu.

Komentarze  

0 #1 Krzysztof 2018-04-23 16:16
Dla mnie Spotify nie jest gigantem. Gigantem jest TIDAL Tidal nadaje utwory w 16 bit 1411,2 kbps i czasem utwory masterowane... PCM 24 biit 96 kHz. A Spotify nadaje najlepsze MP3 t.j 320 kbps. I o czym tu mowa... Ludzie... Czy naprawdę padło Wam na uszy... Kożystałem z DEEZR-a, SPOTIFY i TIDAL-a. TIDAL JEST NAJLEPSZY. Chyba 1411,2 kbps jest lepsze od 320 kbps. Zlitujcie się i popatrzeć proszę na te liczby. Pozdrawiam Wszystkich.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony