KEF Ci5160REF-THX
 

KEF prezentuje nowy głośnik ścienny, który ma być kolejnym członkiem rodziny produktów Reference. Spełnia on najwyższe, kinowe standardy, a dodatkowo posiada certyfikat THX Ultra.

Sercem nowego głośnika ściennego jest oryginalny przetwornik Uni-Q autorstwa producenta. Składa się na niego 25mm aluminiowa kopułka wysokotonowa umieszczona w akustycznym centrum 125mm przetwornika średniotonowego. Całość utrzymana jest w charakterystycznym, miedzianym odcieniu, charakterystycznym dla kolumn KEF. Nie zabrakło również przetworników niskotonowych o średnicy 160mm, które mają być specjalnie zoptymalizowane do użytku ściennego.

Nominalna impedancja kolumny to 4 Ohm, natomiast czułość mierzona jest na 90dB. Pasmo przenoszenia mieści się w granicach od 40 do 28.000Hz z podziałem zwrotnicy na 400 oraz 2.800Hz. Zalecana moc wzmacniacza współpracującego z tym modelem według specyfikacji producenta waha się od 40 do 500W.

KEF Ci5160REF-THX

Nowa Kolumna ścienna KEFa została odznaczona certyfikatem THX Ultra. Oznacza to, że może z powodzeniem nagłośnić pomieszczenie o powierzchni do 85mkw, zapewniając czysty dźwięk bez zniekształceń. Spośród 6 różnych klasyfikacji THX to właśnie ta, którą certyfikowana jest kolumna KEF jest tym najbardziej wymagającym. Więcej informacji o certyfikacie THX można znaleźć w tym artykule.

Kolumny” width=

Chociaż kolumna jest czarna z dodatkiem przetwornika Uni-Q o miedzianej membranie, całość można zakryć białą maskownicą.

KEF Ci5160REF-THXDodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony