Cambridge Audio Solo
 

 

Cambridge Audio przedstawia kolejne urządządzenie w kolekcji: tym razem jest to przedwzmacniacz gramofonowy dedykowany dla wkładek MM (Moving Magnet), nazwany wdzięczną nazwą Solo.

Solo to uproszczona wersja innej nowości od Cambridge Audio, mianowicie przedwzmacniacza ze zintegrowanym wzmacniaczem słuchawkowym Duo. Urządzenia posiadają wiele cech wspólnych, a przede wszystkim najnowsze i najlepsze technologie producenta.

Nowy przedwzmacniacz gramofonowy oferuje wzmocnienie na poziomie 39dB na 1kHz przy nominalnym napięciu wyjściowym 300mV, czułości wyjścia 3,35mV, impedancji wejściowej 47.000 Ohm oraz pojemności wejściowej 100pF. Stosunek sygnał szum osiąga wartości powyżej 90dB, natomiast zniekształcenia harmoniczne są nie większe niż 0,0025%.

Cambridge Audio Solo

Urządzenie cechuje się niewielkimi rozmiarami: posiada 4,8cm wysokości, 17,6cm szerokości i 13.2cm głębokości, a do tego wagę równą 0,68kg. Na tylnym panelu znajdziemy wejście 2xRCA na wkładkę MM oraz klasyczne wyjście 2xRCA. Producent oferuje także pokrętło do modyfikacji balansu oraz uziemienie gramofonu. Na przednim panelu panuje minimalizm: oprócz loga Cambridge Audio znajduje się na nim jedynie przycisk włączania i wyłączania urządzenia.

przedwzmacniacz gramofonowy

Z myślą o winylach, które nie należą do najnowszych płyt w kolekcji, producent oferuje filtr subsoniczny, który ma eliminować szumy, szczególnie te o niskich częstotliwościach.

Tak samo, jak w przypadku Duo, Solo jest przyjazny środowisku: urządzenie samoczynnie wyłącza się automatycznie, kiedy w ciągu 20 minut nie dotrze do niego żaden sygnał. W trybie czuwania zużywa nawet połowę mniej energii niż w trybie czynnym.

Cambridge Audio Solo

 Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony