McIntosh XRT2.1K
 

 

McIntosh przedstawia nowe, domowe kolumny głośnikowe, których design zrodził się z ponad 45 letniej tradycji wzorniczej firmy.

Nowe XRT2.1K dysponują 2000W mocy z czułością na poziomie 90dB. Kolumny wykorzystują nowe zespoły głośnikowe, które ułożone są tak, by jak najlepiej rozpraszać dźwięk. Producent zadbał o to, by podczas odsłuchu blisko kolumny użytkownicy nie byli przytłoczeni przez zbyt donośny i mocny dźwięk, natomiast przy odsłuchu większej odległości, słuchacz odnotuje każdą, nawet najdrobniejszą zmianę dynamiki. Dzięki temu kolumny zapewniają wyjątkową scenę stereo niezależnie od ich umiejscowienia.

McIntosh XRT2.1K

Czterodrożna konstrukcja składa się ze zdumiewającej liczby 81 przetworników, na które składają się: sześć 8 calowych głośników niskotonowych, dwa 6.5 calowe głośniki średnioniskotonowe, 28 przetworników średniowysokotonowych o średnicy 2 cali oraz 45 głośników wysokotonowych o średnicy równej ¾ cala. Przetworniki odpowiadające za reprodukcję tonów niskich zbudowane są z kombinacji włókien nanowęglowych i nomexu o strukturze plastra miodu. Pozostałe przetworniki wykonane są z mieszanki aluminium i magnezu, z wykorzystaniem magnesów neodymowych.

Kolumny Hi end

Obudowa XRT2.1K wykończona jest siedmioma warstwami czarnego lakieru piano na wysoski połysk. Maskownice mocowane są za pomocą magnesów i wykonane są z czarnej dzianiny z wykończeniem o wysokim połysku.

McIntosh XRT2.1K

Opatentowane terminale głośnikowe Solid Cinch są pozłacane i pozwalają na proste, a przy tym pewne podłączenie kabli głośnikowych z zapewnieniem, że mocowanie nie rozluźni się, dzięki czemu sygnał dostarczany do kolumn jest najwyższej jakości. Dla sekcji średniowysokotonowych oraz niskotonowych przewidziane są oddzielne pary terminali, co pozwala na zastosowanie tri-ampingu lub tri-wiringu.

McIntosh XRT2.1K

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony