Oppo z aktualizacją dekodującą pliki MQA
 

 

Oppo ogłasza możliwość pobrania aktualizacji programowania, która dodaje opcję dekodowania plików MQA w odtwarzaczach Blu-ray Ultra HD UDP-205, a także UDP-203.

Dzięki tej aktualizacji urządzenia te stają się pierwszymi odtwarzaczami Blu-ray 4K, które obsługują technologię MQA (Master Quality Authenticated). Jest ona odpowiedzialna za kodowanie sygnału cyfrowego w celu maksymalnego poprawienia jakości brzmienia przy jednoczesnym zachowaniu umiarkowanej przepływności bitowej z ominięciem stratnej kompresji. Rozwiązanie to opracowane zostało przez firmę Meridian, a dokładniej przez Boba Stuarta, a także brytyjskiego matematyka Petera Cravena. Ostatecznie MQA stało się osobną firmą MQA Ltd., a już po kilku latach badań i eksperymentach, w 2016 roku na rynku pojawiły się pierwsze komercyjne implementacje sprzętu i nagrań MQA.

Oppo z aktualizacją dekodującą pliki MQA

Odtwarzacze Blu-ray od Oppo to licznie nagradzane urządzenia, które charakteryzują się świetną specyfikacją techniczną i funkcjonalnością. Przy ich konstrukcji producent wykorzystuje najbardziej zaawansowane technologicznie podzespoły i często – w porównaniu z innymi twórcami sprzętu audio – oferuje użytkownikom aktualizacje oprogramowania, które jeszcze lepiej przystosowują odtwarzacze do wciąż rosnących wymagań rynku.

Blu-ray

Właściciele Blu-rayów Oppo mogą pobrać nową aktualizację bezpośrednio ze strony producenta lub za pomocą automatycznych aktualizacji, jeśli urządzenie podłączone jest do Internetu.

Oppo z aktualizacją dekodującą pliki MQA

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony